۰
شنبه ۱۳ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۴۷

مسیر دشواری که با موفقیت طی شد/ به احساس مخاطب زخم نزدیم

کارگردانان مستند «آنجا سپیده‌دم» با اشاره به موفقیت برگزاری آنلاین جشنواره، تاکید کردند نمی‌خواستند احساس مخاطب را جریحه دار کنند.
مسیر دشواری که با موفقیت طی شد/ به احساس مخاطب زخم نزدیم
به گزارش ستاد اطلاع‌رسانی چهاردهمین جشنواره «سینما حقیقت»، مستند «آنجا سپیده‌دم» به کارگردانی محسن جهانی و هاشم مسعودی، در آئین اختتامیه جایزه ویژه هیئت داوران را به خود اختصاص داد.
هاشم مسعودی درباره آنلاین بودن جشنواره امسال گفت: به واسطه آنلاین بودن جشنواره دایره مخاطبانی که می‌توانستند فیلم‌ها را ببینند وسعت بیشتری پیدا کرد، لذا می‌توان از طیف‌های گوناگونی بازخورد دریافت کرد. به‌طور مثال کار ما در حوزه درمان بود اما پرستاران، کسبه بازار و علاقه مندان سینمای مستند در سراسر ایران توانستند این فیلم را ببینند.
این کارگردان ادامه داد: هر سال در کاخ جشنواره تنها فیلمسازان و تعداد محدودی از مخاطبان می‌توانستند فیلم‌های جشنواره «سینماحقیقت» را تماشا کنند. با توجه به اینکه جشنواره آنلاین، تجربه جدیدی بود تیم اجرایی توانست با وجود مشکلات و دشواری‌ها از عهده این کار به خوبی برآید.

محسن جهانی هم درباره جشنواره امسال گفت: خوشحالم با تدابیری که صورت گرفت چراغ جشنواره روشن ماند.
او درباره مستندهایی که در بخش ویژه کرونا نمایش داده شدند، گفت: مستندهای کرونایی امسال را با این دید تماشا می‌کردم که اصول اخلاقی در آن‌ها رعایت شده و از بیمار و پرستار برای فیلمبرداری اجازه گرفته شده است.
وی ادامه داد: در بعضی از مستندها، یک سری تصاویر از بیمارستان‌ها نمایش داده می‌شد که بی‌انصافانه بود. این تصاویر بیش از حد احساسات مخاطب را جریحه‌دار می کردند. ما سعی کردیم در مستندمان در محیط بیمارستان نچرخیم تا به احساسات مخاطب زخم نزنیم.
کد مطلب: 8568
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *