کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

برگزاری کارگاه «هانا پولاک» با عنوان «مستند بحران»

27 آذر 1399 ساعت 18:17

کارگاه هانا پولاک مستندساز با عنوان «مستند بحران» ساعت 17:30 تا 19بیست و هفتم آذر و در سومین روز از چهاردهمین جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت» در حال برگزاری است.


کارگاه هانا پولاک مستندساز با عنوان «مستند بحران» ساعت 17:30 تا 19بیست و هفتم آذر و در سومین روز از چهاردهمین جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت» در حال برگزاری است.
 
به گزارش ستاد اطلاع رسانی جشنواره «سینماحقیقت»، هانا پولاک در این برنامه گفت: درباره فیلمبرداری در موقعیت‌های بحرانی، لازم است که مواردی را با شما در میان بگذارم. باید بگویم بیشتر کارهای من با استثناهای اندکی در موقعیت‌های بحرانی فیلمبرداری شده‌اند. چون من موضوعاتی را انتخاب می‌کنم که خیلی دشوارند.
 
وی افزود: انگیزه‌ام این است که افرادی را به مردم نشان دهم که در اجتماعی صدایی ندارند و به حاشیه رانده شدند. افرادی که نامرئی و قربانی موقعیت‌های مختلف هستند. به عنوان مثال  الان روی فیلمی کار می‌کنم که درباره افرادی است که قربانی جنگ و نسل‌کشی‌اند. این فیلم که تقریبا تدوینش به اتمام رسیده را در عراق فیلمبرداری کردم.
 
این مستندساز در ادامه بیان کرد: همان‌طور که می‌دانید سال‌های سال از زمین‌های دفن زباله فیلم ساختم و دختری را دنبال کردم که در زمین‌های دفن زباله بزرگ می‌شد و از آنجا جان به در می‌برد. از بچه‌های مسکو فیلم ساختم. بچه‌های لنیندرادسکی که در خیابان‌های مسکو زندگی می‌کنند و می‌میرند. همچنین در پروژه‌های دیگری مثل افغانستان و روسیه به عنوان فیلمبردار حضور داشتم.
 
هانا پولاک ادامه داد: در یکی از آنها داستان فردی که پدربزرگش را در کشتاری در دوران حکومت شوروی از دست داده بود، روایت می‌شد. پس در اصل با پروژه‌هایی مواجه می‌شوم که آسان نبوده و موضوعات بسیار دردناکی دارند. در نتیجه معمولاً دسترسی به نقاطی که در آنها فیلمبرداری می‌کنم خیلی دشوار است.
 
چهاردهمین جشنواره «سینماحقیقت» از 25 آذرماه تا دوم دی ماه به صورت آنلاین برگزار می‌شود.
 


کد مطلب: 8212

آدرس مطلب :
http://www.irandocfest.ir/fa/news/8212/برگزاری-کارگاه-هانا-پولاک-عنوان-مستند-بحران

سینما حقیقت
  http://www.irandocfest.ir