۰
چهارشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۰

فلسطین48-08

سلب مالکیت 60 ساله
فلسطین48-08
مقدمه
«اگر دین ندارید،لااقل آزاد مرد باشید»
این سخنان مردی شجاع و مومن و ظلم ستیز است که بیش از هزار سال پیش در سرزمینی که هم اکنون کشور عراق نام دارد و در زمینی بهنام کربلا همرا یارانش در برابر هزارها سریاز مسلح ایستاد و در راه احققاق حق، بطرز دلخراشی شهید شد.
شاید در زمانه ما، این تعهد و مسئولیت از هر زمینه‌ی دیگری، در سینمای مستند و متعهد تجلی پیدا کند. فیلمساز مستند، که با گوهر حقیقت مأنوس و محشور می‌باشد بیشش از دیگران مسئولیت آگاهی، هشدار و حقیقت گویی را دارد.
مظلومیت مردم فلسطین در مقابل شصت سال اشغال گسترده رژیم صهیونیستی، فریاد و رنج کل بشریت است، فریادی برای انسان های جهان. خانم آرلین کلمشا را سه سال پیش به اتفاق آقای بخشی شناختم. ایشان صمیمانه در برگزاری هفته فیلم در بزرگترین شهر آمریکای لاتین، سائولوپائولو یاریمان کردند. این هفته فیلم دو سال با عنوان « تصاویری از شرق» با استقبال فوق العاده‌ی تماشاگران برزیلی برگزار شد. طی مذاکرات متعدد مرکز با انجمن فرهنگ عرب در برزیل به ریاست خانم«ثریا اسماعیلی» و معاونت خانم «کلمشا» قرار است انشا.. این هفته فیلم به جشنواره سالیانه با همین عنوان بدل شود و پذیرای جدیدترین سینما گران ایرانی، فلسطینی و ... باشد. 
کتاب حاضر نگاه شریف و متعهدانه‌ای است که از نیمه دیگر کره زمین، به تلخ‌ترین و ناگوارترین زخم بشریت، در فلسطین دوخته شده است.
محمد آفرید
 
جلد کتاب
نویسنده دکتر آرلین.کلمشا
مترجم: علیرضا میر اسدالله
 
کد مطلب: 7529
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *