۰
شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۲۶
حجت‌الله ایوبی:

سینمای مستند بهترین سفیر فکر و فرهنگ ایران است

حجت‌الله ایوبی دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو با حضور در سیزدهمین جشنواره سینماحقیقت بیان کرد که سینمای مستند بهترین سفیر فکر، فرهنگ و اندیشه ایران است.
سینمای مستند بهترین سفیر فکر و فرهنگ ایران است
به گزارش ستاد خبری سیزدهمین جشنواره بین المللی سینماحقیقت، حجت‌الله ایوبی دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو در ایران شامگاه ۲۳ آذرماه ضمن حضور در پردیس سینمایی چارسو محل برگزاری سیزدهمین جشنواره «سینماحقیقت» درباره سینمای مستند گفت: فکر میکنم تا اندازه‌ای با نگاه جهانی آشنا هستم و با توجه به شغلم، در اجلاس های جهانی شرکت دارم. از همین رو می‌بینم که دیگران چگونه به ما نگاه می‌کنند. سینمای مستند ایران تا به امروز نقش مهمی برای معرفی چهره واقعی و درست از ایران داشته است و بسیار می‌تواند در این زمینه موثر باشد. سینمای مستند ما از جهت امکانات در سطح بالایی قرار ندارد و مستندسازان به سختی فیلم می‌سازند، بعد از ساخته شدن هم توان معرفی و عرضه خوب آثارشان به دنیا و حضور در جشنواره‌های خارجی را ندارند بنابراین این وظیفه ما مدیران است که فیلم ها را به جهانیان عرضه کنیم. به نظرم سینمای مستند بهترین سفیر فکر و فرهنگ و اندیشه ایران است.
وی افزود: سینمای ایران راه خودش را در فیلم کوتاه، مستند و بلند پیدا کرده است و هنرمندان ما در این مسیر موفق بوده اند. خوشبختانه مردم هم همراه آنها هستند و کمک می کنند. برای مثال در همین جشنواره می توانید استقبال را ببینید چراکه سالن ها تقریبا پر هستند این نشان می‌دهد که مردم ایران برای تماشای فیلم مستند بلیت می‌خرند. این انرژی مثبتی که مردم به هنرمندان خود می‌دهند، می‌تواند بسیار به سینماگران ما کمک کند. سالن های مستند ما خالی نیستند و از این جهت ما مردمان خوب و با فرهنگی داریم شاید در کشورهای دیگر در این حد از سینمای مستند استقبال نشود. امیدوارم رادیو و تلویزیون که امکاناتی در دست دارند از این حوزه حمایت کنند تا جایگاه خودمان را پیدا کنیم.
وی در پایان گفت: «سینماحقیقت» همیشه جز جشنواره های خوب ما بوده، خوب هم برگزار شده است. حتما این دوره هم جزو دوره های درجه یک خواهد بود.
کد مطلب: 7374
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *