۰
شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۲۰
حسین حقگو:

جشنواره سینماحقیقت مستحکم، پایدار و دارای اعتبار است

عضو هیات انتخاب بخش کارآفرینی جشنواره سینماحقیقت می‌گوید این رویداد، مستحکم، پایدار و دارای اعتبار بوده و این ویژگی‌ها از مدیریت خوب جشنواره نشات گرفته است.
جشنواره سینماحقیقت مستحکم، پایدار و دارای اعتبار است
به گزارش ستاد خبری سیزدهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، حسین حقگو، عضو هیات انتخاب بخش کارآفرینی جشنواره سینماحقیقت درباره این رویداد سینمایی و تاثیر آن بر سینمای مستند ایران گفت: سینمای مستند در ایران دو خاستگاه دارد، تلویزیون و مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی. البته به صورت گسترده علاقه‌مندان به سینمای مستند هم با سرمایه شخصی تولیداتی انجام داده‌اند.
وی افزود: به نظرم سینمای مستند طی یک دهه اخیر جهش غریب و غیرمنتظره داشته و که سرعت قابل توجهی دارد، همچنین آثار فیلمسازان درخور توجه، شگفت‌انگیز و پژوهش محور است.
این مستندساز تاکید کرد: فرآیند حرکت مستندسازی ایران در جشنواره سینماحقیقت خود را نشان داده و می‌دهد، من معتقدم پس از جشنواره فیلم فجر، مهم‌ترین رویدادی که در حوزه فیلم مستند فعالیت می‌کند و به جشنواره‌های الگو در دنیا نزدیک است، جشنواره سینماحقیقت است. این مسئله هم ناشی از مدیریت با برنامه و صحیح مدیران این جشنواره است. سینماحقیقت مستحکم، پایدار و دارای اعتبار است.
وی در پاسخ به اینکه آثار حاضر در بخش کارآفرینی جشنواره سینماحقیقت را چطور ارزیابی می‌کند؟ توضیح داد: اتاق بازرگانی تهران با مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی توافقی کردند تا آثاری در حوزه کارآفرینی ساخته شود و تعدادی از این آثار در دست تولید است. همچنین امسال بنا شد در جشنواره سینماحقیقت بخشی تحت عنوان کارآفرینی شکل بگیرد، این بخش اولین سال حضور در جشنواره سینماحقیقت را تجربه می‌کند و به همین جهت داوری درباره آن زود است، به نظرم پس از گذشت چند سال شوق رفتن به سمت موضوع کارآفرینی در بین مستندسازان افزایش پیدا می‌کند.
 
کد مطلب: 7372
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *