۰
شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۵۰
ندا میلانووا:

نمی دانستم مستند در ایران تا این اندازه طرفدار دارد!

نماینده مرکز مستند سازی بالکان که از تماشای علاقمندان سینماحقیقت و استقبال مردم شگفت زده شد، بیان کرد که تصمیم دارد برنامه راف کات را سال آینده در این رویداد اجرا کند.
نمی دانستم مستند در ایران تا این اندازه طرفدار دارد!
به گزارش ستاد خبری سیزدهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، نماینده مرکز مستند سازی بالکان در حاشیه حضور در سیزدهمین جشنواره سینماحقیقت گفت: دیدن این جمعیت علاقمند به سینمای مستند در ایران مرا خوشحال و هیجان زده کرد و برای همین تصمیم گرفتیم سال آینده برنامه راف کات را در جشنواره سینماحقیقت هم اجرا کنیم.
ندا میلانووا که برای معرفی مرکز مستندسازی بالکان به جشنواره سینماحقیقت آمده است درباره وضعیت سینمای مستند در کشور بلغارستان عنوان کرد: در کشور ما تعداد کمی جشنواره مستند داریم که البته هیچکدام رقابتی  نیستند و تنها نمایش مستند داریم. دیدن این مستند ها ده سال قبل ما را به این نتیجه رساند که کیفیت فیلم های حوزه بالکان بسیار پایین آمده، برای همین تصمیم گرفتیم با سرمایه گذاری هایی که انجام می دهیم به فیلم های که به مرحله راف کات رسیده اند کمک کنیم تا با تدوین بهتر بتوانند به سطح کیفی مناسب و روایت بهتری دست پیدا کنند.
میلانووا اصغر فرهادی را از جمله کارگردانان معروف در کشور بلغارستان دانست و ادامه داد: نمی دانستم در ایران تا این حد علاقمند به سینمای مستند زیاد باشد، دیدن این جمع مرا خوشحال و هیجان زده کرد و برای همین تصمیم گرفتیم سال آینده برنامه راف کات را در جشنواره سینماحقیقت هم اجرا کنیم. به این شکل که پنج فیلم را انتخاب، افراد را گروه بندی و برای گروه ها سرپرست آموزشی بگذاریم و در انتها از میان آنها فیلم هایی را برای انجام مونتاژ انتخاب کنیم.
 نماینده مرکز مستند سازی بالکان در پایان گفت و گوی خود عنوان کرد: تمرکز داشتن جشنواره دریک محل برای فیلم دیدن، غذا خوردن، کارگاه برگزار کردن و دید و بازدید افراد با هم فکر بسیار خوب و از نکات مثبت این جشنواره برای من بوده است. همچنین سرعت در شهر، فرهنگ مردم و تفاوت هایی که دیدم بسیار برای من جالب بود.
 
کد مطلب: 7343
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *