۰
يکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۰۳
بوشیب المسعودی:

بهترین فیلم جشنواره سیزدهم را به مراکش دعوت می‌کنم

یک فیلمساز و تهیه کننده مراکشی تصمیم دارد مستندی که عنوان بهترین فیلم جشنواره سینماحقیقت را می گیرد به جشنواره مراکش دعوت کند.
بهترین فیلم جشنواره سیزدهم را به مراکش دعوت می‌کنم
به گزارش ستاد خبری سیزدهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، بوشیب المسعودی فیلمساز و تهیه کننده مراکشی که سابقه ده سال دبیری جشنواره خوربیگاه مراکش را دارد،عنوان کرد: زمانی که وارد جشنواره شدم و بخش های مختلف آن را شناختم و تازه فهمیدم در چه جشنواره بزرگی قرار گرفته ام. در این جشنواره، فضای رقابتی  بسیار خوبی بین فیلم های ایرانی با آثار خارجی برقرار شده، بخش های جانبی مثل نشست های تخصصی و کارگاه و از همه مهم تر بخش «کتابخانه ویدئویی» گنجانده شده که تنها در جشنواره های خیلی بزرگ شاهد آن هستیم.

دکتر بوشیب المسعودی به وجود آمدن چنین فضایی را نشانه توجه برگزار کنندگان به همه بخش های مورد نیاز دانست و گفت: گروه های سنی مختلفی را در جشنواره دیدم که در صف ایستاده بودند و می خواستند فیلم ببیند. برای من بسیار جالب توجه بود که سینمای مستند توانسته تا این حد در کشور شما مورد توجه باشد.

این فیلمساز مراکشی جسارت فیلم سازهای جوانی ایران را برای ساخت فیلم ستود و اظهار کرد: از هر نسلی در بین فیلم سازهای شما دیده می شود، جوانان در کنار سن و سال دار ها و این بسیار نکته خوبی است!

وی که برای اولین بار به کشور ایران سفر کرده است و تا پیش از این با ایران از طریق رسانه ها آشنا بوده، گفت: سینمای ایران در جهان بازتاب دارد اما آنچه رسانه ها از ایران نشان می دهند تنها مشکلات است و نشانی از اتفاق هایی مثل همین جشنواره نیست.

المسعودی در پایان با قدردانی از برگزار کنندگان این جشنواره اشاره کرد: من تصمیم دارم ضمن آشنایی با فیلمسازان ایرانی، فیلمی که عنوان بهترین فیلم جشنواره را می گیرد به جشنواره مان دعوت کنم.
 
کد مطلب: 7247
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *