۰
پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۰۶
در نشست «فیلم خبر» مستند «بر فراز صخره‌های مرتفع» مطرح شد:

کارگردانی که در راه رسیدن به پرنده هما آسیب دید

تدوینگر «بر فراز صخره‌های مرتفع» عنوان کرد کارگردان این مستند به دلیل گذر از راه های صعب العبور برای یافتن پرنده هما، دچار آسیب‌دیدگی از ناحیه کتف شد.
کارگردانی که در راه رسیدن به پرنده هما آسیب دید
به گزارش ستاد خبری سیزدهمین جشنواره «سینماحقیقت»، نشست فیلم خبر مستند «بر فراز صخره‌های مرتفع» به کارگردانی علی احمدی زرین کلایی برگزار شد که به دلیل عدم حضور کارگردان، رضا اکبریان گالشکلایی تدوینگر این اثر به ارایه توضیحاتی درباره این فیلم پرداخت.
تدوینگر این فیلم گفت: من بعد از تصویربرداری به پروژه اضافه شدم. راش ها را دیدم، پیشنهاداتی دادم و در ادامه فیلم را تدوین کردم.
وی با اشاره به اینکه فیلم درباره پرنده هما است، توضیح داد: شیوه کار آقای احمدی زرین کلایی به این شکل است که تا مرحله راف کات، کار را خودش انجام می دهد اما او متریال ۹۰ دقیقه‌ای را در اختیار من گذاشت و من نسخه‌ای ۱۸ دقیقه‌ای ارایه دادم. یعنی سعی کردم فیلم منسجم تر شود.
اکبریان ادامه داد: در این فیلم سعی کردیم تلاش گروه را نشان بدهیم چون گروه از مناطق صعب‌العبوری رد می شدند و حتی کتف کارگردان در این مسیر دچار آسیب شد. ما می خواستیم ببینیم که آیا واقعا پرنده هما وجود دارد یا نه. درواقع فیلم بر مایه جستجو جلو می رود اما در یک سوم پایانی با جوجه هما رو به رو می شویم هر چند که پرنده مادر را نمی بینیم .البته درانتهای مستند خود هما و پرواز او را مشاهده میکنیم و در واقع همه این تلاش ها برای این بود که برخی می گفتند این پرنده افسانه‌ای است.
وی بیان کرد: تدوین این اثر چیزی حدود سه ماه طول کشید. در این فیلم آقای احمدی زرین کلایی پژوهش هایش را در اختیار نویسنده قرار داد و نویسنده و مشاور کارشناس محیط زیست، متن نهایی را ارایه کردند.
اکبریان با اشاره به اینکه این فیلم اولین بار در جشنواره «وارش» به نمایش درآمد، توضیح داد: این روزها کارگردان مشغول ضبط صحنه‌هایی جدید است که به نظر می رسد به کشف جدیدی رسیده باشد. آقای احمدی زرین کلایی کارگردانی جسور است و فیلم های خوبی در حوزه حیات وحش می‌سازد اما این گونه فیلم ها حمایت نمی‌شوند.
کد مطلب: 7246
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *