۰
چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۳:۳۲
حواشی روز دوم جشنواره سینماحقیقت

از هدیه مهمان اتریشی تا مراسم بی پایان امضای کتاب

سیزدهمین جشنواره سینماحقیقت در دومین روز از برگزاری خود میزبان اریک اشپیتزر مارلین صدابردار پیشکسوت اتریشی و معاون وزیر ارتباطات بود.
از هدیه مهمان اتریشی تا مراسم بی پایان امضای کتاب
به گزارش ستاد خبری سیزدهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، سید ابراهیم امینی نایب رییس شورای شهر تهران، علیرضا رضاداد مشاور ارشد سازمان سینمایی، مصطفی رزاق کریمی مستندساز، بیژن نوباوه نماینده سابق مجلس، بهرام عظیمی کارگردان، اکبر رحمتی و جهانگیر الماسی بازیگر و مجید بنی فاطمه مداح اهل بیت از جمله افرادی بودند که در دومین روز جشنواره سینماحقیقت سیزدهم به پردیس سینمایی چارسو آمدند.
جشنواره صبحی آرام را با جمع شدن مستندسازان در کنار هم، هنرجویان در کارگاه و علاقمندانی که برای دیدن فیلم آمده بودند، در سالن ها آغاز کرد و هرچه به ساعت های عصر و غروب رسید شاهد حضور جمعیت بیشتر، مسئولان، مستندسازان پیشکسوت و البته مهمانان خارجی شد که کم کم از راه می رسیدند و در فضای جشنواره قرار می گرفتند.
اریک اشپیتزر مارلین صدابردار باسابقه اتریشی امروز با برگزاری کارگاهش توانست نظر بسیاری از جوانان و مستند دوستان را به خود جلب کند. او در حاشیه حضورش همچنین اعلام کرد می خواهد دستگاه ضبط صدای قدیمی خود را به «موزه سینما» هدیه کند.
در حاشیه این روز معاون وزیر ارتباطات به چارسو آمد و فیلم های مستند را دماسنج یک جامعه دانست. او مورد پرسش بسیاری از خبرنگاران هم قرار گرفت که از او درباره اتفاق ویژه ای که وزیر گفته پنجشنبه خبرش را می دهد، پرسیدند که البته جوابی نگرفتند.
آیین رونمایی کتاب «پژوهش سینمایی» نوشته استاد محمد تهامی نژاد برگزار و به شرکت کنندگان در این آیین کتاب هایی با امضای نویسنده اهدا شد. این مراسم به دلیل استقبال در سالن به پایان نرسید و تا راهروها و کافی شاپ جشنواره ادامه پیدا کرد.
علیرضا رضا داد مشاور ارشد سازمان سینمایی نیز به همراه دبیر جشنواره از ستاد خبری بازدید کردند و رضاداد با تیم خبری به گفت و گو پرداخت.
همچنین از پوستر «اولین جشن خانه سینمای مستند مازندران» با حضور مستندسازان مازندرانی پرده برداری شد و بعد هم مراسم به عکس یادگاری گرفتن همشهری ها با پوستر رسید.
کد مطلب: 7134
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *