۰
دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۱
منوچهر انور گوینده مستند اسکاری «باد صبا»:

مرگ لاموریس همچون مرگ مادرم مرا متاثر کرد

 منوچهر انور بیان کرد که با کارگردان «باد صبا» رابطه بسیار نزدیکی داشته و مرگ او مانند مرگ مادرش او را سخت رنجانده است.
مرگ لاموریس همچون مرگ مادرم مرا متاثر کرد
به گزارش ستاد خبری سیزدهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، منوچهر انور کارگردان، نویسنده، ویراستار، گوینده و مترجم که در مراسم افتتاحیه جشنواره سینماحقیقت حضور داشت، درباره نمایش تصاویر دیده‌نشده‌ای از راش‌ها و پشت‌صحنه فیلم «باد صبا» ساخته آلبر لاموریس گفت: شنیدن نام این فیلم همیشه مرا متاثر می کند چرا که با کارگردان این مستند رابطه بسیار نزدیک و دوستی داشتم و مرگ او مانند مرگ مادرم مرا سخت رنجاند و درهم شکست.

منوچهر انور گوینده این مستند است که سال ۱۹۷۸ نامزد جایزه اسکار بهترین مستند شد، انور، لاموریس را کارگردانی شریف دانست که سختی های زیادی در زندگی اش برای ساخت مستند متحمل شده بود و گفت: لاموریس می خواست اورسن ولز نریشن را بگوید اما در ایران با مخالفت روبرو شده بود و بسیار ناراحت و عصبانی بود تا اینکه یکی از دوستان مشترک من را به او معرفی کرد.

این کارگردان و نویسنده پیشکسوت توضیح داد: ایشان اصرار داشت نحوه گویندگی بسیار ملودراماتیک باشد که چندان موردپسند من نبود اما به خاطر احترامی که برایشان قائل بودم انجام دادم. در نسخه فارسی از این شیوه فاصله گرفتم و گویندگی آزادانه تری داشتم. متاسفانه زمانی کار به پایان رسید که ایشان جان خودش را از دست داده بود.
 
کد مطلب: 7043
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *