۰
دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۰

احیای هنر فرش بافی در «فرش چین» سینماحقیقت

«فرش چین» درباره جوان تحصیلکرده ای است که سعی می کند تا حرفه اجداد خود در زمینه فرش را با استفاده از علم روز احیا کند.
احیای هنر فرش بافی در «فرش چین» سینماحقیقت
به گزارش ستاد خبری سیزدهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، مستند «فرش چین» به کارگردانی امیر منیری که در بخش کارآفرینی سیزدهمین جشنواره بین المللی سینماحقیقت حضور دارد؛ در این مستند داستان پسری به نام محمدسعید احمدی جوان تحصیلکرده ای را روایت می کند که سعی دارد تا حرفه اجداد خود را در زمینه فرش با استفاده از علم روز احیا کند.
منیری با او به روستاها سفر کرده و قابلیت های فرش ایرانی و موانع پیش رو را به نمایش می گذارد. برند پرشین کارپت شناخته شده ترین برند در زمینه فرش دستباف در جهان بوده است، اما امروز به دلیل عدم بازاریابی بین المللی صحیح، گویا 90 درصد پرشین کارپت در جهان را کشور چین تولید می کند.
این مستند که در بخش مسابقه مستندهای کارآفرینی سیزدهمین جشنواره سینماحقیقت، حضور دارد و در سال 1398 ساخته شده است با 12 مستند دیگر در این بخش به رقابت می پردازد.
عوامل تولید مستند «فرش چین» عبارتند از: پژوهشگر،کارگردان، نویسنده گفتارمتن: امیر منیری، تهیه کننده: سید جمال عودسیمین، مدیرتولید:علی نوریانی، تصویربرداران: امین قره سوفلو-مسعود کارگر، صدابردار، صداگذار، تدوینگر: حسین همدرسی، عکاس:محمدرضا ارشدی،تهیه شده در: اومافیلم..
وی تاکنون مستندهایی چون «چیدا»،«خشم»،«خطر انقراض درختان گردو»، «سکه یک پول»،«عروسک کوکی نیستیم»،«فرش چین»،«فسقلی ها»، «گردوی تنها» و ... را ساخته است.
منیری همچنین جایزه مستند بلند برتر جشنواره تلویزیونی مستند برای «عروسک کوکی نیستیم» را دریافت کرده است.
 
کد مطلب: 7029
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *