کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

فیلمبرداری مستند«جاهای خالی پُر شود» محصول مشترک ایران و سوئیس ادامه دارد

28 مهر 1398 ساعت 11:30

فیلمبرداری مستند «جاهای خالی پُر شود» به کارگردانی «عطیه زارع» که يکی از طرح‌های منتخب پیچینگ سال گذشته‌ی جشنواره سینماحقیقت بود، ادامه دارد.


به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، عطیه زارع کارگردان درباره‌ی مراحل تولید این مستند توضیح داد: تا به حال حدود 40 درصد از فیلمبرداری انجام شده است و مراحل تولید آن همچنان ادامه دارد. این فیلم 60 دقیقه‌ای تولید مشترک ایران (مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی) و کشور سوییس است.
وی در خصوص موضوع این مستند گفت: «جاهای خالی پُر شود» داستان دختری 9 ساله است که با رسیدن به سن تکلیف و بلوغ شرعی، درصدد تعیین حضانت خود به کمک قانون است. پدر و مادرش سال‌ها پیش از هم جدا شده و هر کدام دوباره ازدواج کرده‌اند. او که در حال حاضر با پدربزرگ و مادربزرگش زندگی می‌کند، آرزوی زندگی در کنار مادرش را دارد...
زارع معتقد است که برگزاری پیچینگ در جشنواره سینماحقیقت شروع مناسبی برای توليد و عرضه سینمای مستند ايران در عرصه‌های بین‌المللی است.
وی ضمن ابراز امیدواری از ادامه برگزاری جلسات پیچینگ در جشنواره گفت: امیدوارم با این فرصت به دست آمده فیلمسازان بیشتری به ساخت فیلم‌های مطلوبشان مشغول شوند. جذب سرمایه برون‌مرزی برای ساخت فیلم مستند باعث برقراری ارتباط میان تهيه‌کنندگان، فیلم‌سازان و گستره‌ی وسيع‌تری از مخاطبان می‌شود. اين امر به طور مستقيم يا غيرمستقيم باعث بالا رفتن کيفيت آثار خواهد شد و سينمای مستند ايران را از در خودماندگی و انزوا رها می‌کند.
زارع با بیان این نکته که ساخت یک روایت صادقانه باید همیشه برای فیلم‌ساز در اولویت قرار داشته باشد، تصریح کرد: خوشبختانه در سال‌های اخیر به واسطه فیلم‌های مستند خوبی که در کشور ساخته شده، فیلمسازان ایرانی حضور پررنگی در جشنواره‌های جهانی داشته‌اند، اما این امر به تنهایی کافی نیست. برای ورود به بازارهای جهانی و فروش فیلم‌ها برنامه‌ریزی دقیق‌تری لازم است. امید آن می‌رود که با پایدار ماندن چنین جریان‌هایی شاهد حضور موثری در بازارهای جهانی باشیم.
وی در پایان با تاکید بر این که جذب سرمایه به معنای پذیرفتن هر شرایطی نیست، عنوان کرد: يکی از اصلی‌ترين مشکلات من بلاتکلیفی در مورد نحوه ارتباطات مالی با سرمایه‌گذار خارجی، به دلیل تحریم‌ها بوده و هست که بهتر است مرکز گسترش قبل از برگزاری پیچینگ در جشنواره حقیقت پیش رو، راه‌حلی در این‌باره بیاندیشد.
 


کد مطلب: 6518

آدرس مطلب :
http://www.irandocfest.ir/fa/news/6518/فیلمبرداری-مستند-جاهای-خالی-پ-ر-شود-محصول-مشترک-ایران-سوئیس-ادامه

سینما حقیقت
  http://www.irandocfest.ir