۰
يکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۶

رئوس برنامه ها و موضوعات كارگاه آموزشي جشنواره بين المللي «سينماحقيقت» اعلام شد

همزمان با چهارمین جشنواره بین المللی «سینما حقیقت» کارگاه «بررسی سینمای دیجیتال؛ شکل‏گیری، روند و فرصت ها» در سينما فلسطين تهران برگزار می‏شود.
رئوس برنامه ها و موضوعات كارگاه آموزشي جشنواره بين المللي «سينماحقيقت» اعلام شد

دکتر حمید دهقانپور، عضو هیئت علمی دانشکده سینما- تئاتر دانشگاه هنر و دبیر علمی این کارگاه آموزشی به پايگاه خبري سينماتجربي گفت: کارگاه «بررسی سینمای دیجیتال؛ شکل‏گیری، روند و فرصت ها» از تاریخ  18 تا 21 آبان ماه در يكي از سالن هاي كوچك «سینما فلسطین» و با حضور جمعي از صاحب نظران و کارشناسان مراکز دانشگاهی و هنری، در دو نوبت صبح و عصر برگزار خواهد شد.
وي پيرامون اهداف برگزاری این کارگاه گفت: این کارگاه با هدف ارتقای سطح دانش و آگاهی علاقه مندان سینما نسبت به فناوری و تکنیک های نوین عرصه سینما برپا می گردد.
دهقانپور درباره ي رئوس مطالب کارگاه نيز تصريح كرد: در جلسه نخست، به تبیین اهداف کارگاه و تعاریف مربوط به سینمای دیجیتال پرداخته و در جلسه دوم که عصر همان روز برگزار می شود نيز به تبیین روند تولید در سینمای دیجیتال و تهدیدها و فرصت های پیرامون آن موضوع خواهيم پرداخت.
وی درباره سایر نشست های این کارگاه گفت: در جلسه سوم این کارگاه خصوصیات تولید دیجیتال و ابعاد مختلف آن از نگاه یک تهیه کننده بیان می شود که موضوع اصلی این نشست «فیلمسازی دیجیتال از فیلمنامه تا پخش» نامگذاری شده است.
استاد دانشگاه هنر خاطر نشان ساخت: در نشست های روزهای بعد، فیلمبرداری و تصویربرداری و روش‏های اجرایی آن و شیوه های صدابرداری و صداگذاری در سینمای دیجیتال، چگونگی همکاری و بهره گرفتن یک فیلمساز از لابراتوآرهای دیجیتال و مباحث دیگری در زمینه سینمای دیجیتال شرح داده می شود.
حمید دهقان پور در ادامه اظهار داشت: مقایسه تطبیقی زیبایی شناسی در سینمای دیجیتال و آنالوگ نيز از دیگر موضوعات کارگاه بررسی سینمای دیجیتال است.
عضو هیات علمی دانشكده سينما-تئاتر تصريح كرد: برگزاری این گونه نشست های علمی و تخصصی، زمینه آشنایی دانش آموختگان، دانشجویان و فیلمسازان کشور را با تکنیک های نوین سینمای جهان فراهم خواهد آورد.
وی در پایان، ضمن ابراز امیدواری از استمرار برگزاری چنین کارگاه هایی گفت: امیدوارم تا با استمرار این کارگاه، موضوعات متنوع تر دیگری نیز به علاقه مندان سينما ارائه شود.
 
کد مطلب: 6200
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *