۰
سه شنبه ۱۱ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۴

شیری: ویژگی بارز پنجمین جشنواره «سینما حقیقت» رشد کمی فیلم‏ها بود

شیری: ویژگی بارز پنجمین جشنواره «سینما حقیقت» رشد کمی فیلم‏ها بود
بنابرگزارش پایگاه خبری- تحلیلی «سینما تجربی» مصطفی شیری که با مستند «تهران، شمال غربی» در پنجمین جشنواره «سینما حقیقت» حضور داشت، گفت: به نظر من جشنواره امسال از لحاظ کمی و حضور فیلمسازان مختلف رشد قابل توجهی داشت و از این لحاظ پربارتر از دوره گذشته خود بود. 
او افزود: اما به لحاظ کیفی تغییر چندانی نداشت و بیشتر شاهد حضور فیلمسازان کمترشناخته شده در این عرصه بودیم که خود این امر جنبه های مثبت و منفی دارد. به هر حال دیده شدن فیلمسازان جوان و جدید به کشف استعدادها منجر می شود اما واقعیت این است که «سینما حقیقت» به عنوان یک جشنواره حرفه ای و مستقل فیلم مستند نباید درها را برای ورود و حضور همه فیلمسازان باز بگذارد. به هر حال جشنواره های کمتر حرفه ای دیگری در کشور وجود دارند که می توانند مامنی برای نمایش فیلم های فیلمسازان کم تجربه شوند و هیات انتخاب باید نگاه سخت گیرانه خود را همچنان نسبت به گزینش فیلمسازان حاضر در جشنواره اعمال کند. 
او ادامه داد: به نظر من بهتر است که فیلم ها فارغ از موضوعاتشان در سه بخش زمانی کوتاه، نیمه بلند و بلند قضاوت شوند. به عبارتی بخش مسابقه رسمی فستیوال های بزرگ فیلم مستند هیچگاه شاهد حضور ۱۵۰ فیلم نیست بنابراین باید فیلم هایی که حرفه ای تر هستند در بخش مسابقه رسمی حضور یابند و چندین موضوع مهم نیز در کنار بخش مسابقه وجود داشته باشد. 
او همچنین گفت: به علاوه داوری فیلم ها به لحاظ بحث های فنی چون تدوین، صداگذاری، موسیقی و ... از فاکتورهای مهمی است که امیدوارم در دوره های بعدی جشنواره حتما مورد توجه داوران قرار گیرد. 
 
کد مطلب: 5881
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *