کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی؛

مستندی درباره جزایر سه گانه ایران

8 ارديبهشت 1398 ساعت 13:45

سینما تجربی: امیرحسین جوانشیر مستندی درباره جزایر سه گانه ایران به تهیه کنندگی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی می سازد.


 
 
بنابرگزارش پایگاه خبری- تحلیلی «سینما تجربی» امیرحسین جوانشیر درباره موضوع این مستند گفت: این اولین مستندی است که به طور تخصصی به حق مالکیت ایران نسبت به جزایر سه گانه می پردازد و یک مستند سیاسی-ملی است. 
او افزود: این فیلم یک پاسخ گویی به ادعای امارات مبنی بر مالکیت جزایر سه گانه است که در چند وقت اخیر اوج گرفته است و این فیلم یک مقابله فرهنگی با این ادعای بی اساس است. شورای همکاری های خلیج فارس موضوع مالکیت بر این جزایر را اعلام کرد و امیدواریم این فیلم خط بطلان به همه ادعاهای بی اساس باشد. 
او درباره تولید این فیلم گفت: به علاوه تاکنون تصاویر اندکی از جزایر سه گانه تهیه شده است که ما با ورود به این مناطق توانسته ایم تصویربرداری زیادی انجام دهیم؛ رفتن به این جزایر بسیار سخت است و این اقدام باید با همکاری استانداری منطقه انجام شود . 
او همچنین اعلام کرد: ما بخشی از جغرافیای منطقه را نیز در فیلم نشان می دهیم. پژوهش و کارگردانی این اثر را خودم به عهده داشتم و در تحقیقات از رفرنس های گوناگونی استفاده کردم. بعد ملی این مستند برای ما بسیار مهم است چون این جزایر بسیار مظلوم هستند و به ویژه جزیره ابوموسی مردم محرومی دارد. این فیلم نریشن محور است چراکه فیلمی سیاسی است و لازمه آن این است که قراردادها و اسناد تاریخی را به تصویر بکشیم و برای این امر استفاده از تصویر و نریشن بهتر است. بنابراین مصاحبه را به حداقل رساندیم. 
جوانشیر گفت: مجری طرح این فیلم مستند ۵۲ دقیقه ای محمدصادق سعادتی و موسسه موج آبی انتظار است. این اقر در حال حاضر در مرحله تدوین قرار دارد. 
بنابرگزارش «سینما تجربی» عواملی که در ساخت این اثر همکاری می کنند، عبارتند از: تدوین و مشاور کارگردان: سید وحید قاضی میر سعید/ مدیر تصویربرداری: داوود عباسی/ تصویربردار: هادی کمالی پور/ صدابردار: هادی کمالی پور و علی نصیر. 


کد مطلب: 5420

آدرس مطلب :
http://www.irandocfest.ir/fa/news/5420/مستندی-درباره-جزایر-سه-گانه-ایران

سینما حقیقت
  http://www.irandocfest.ir