۰
يکشنبه ۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۸
قائم مقام اجرایی جشنواره «سینما حقیقت»:

استقبال 80 هزار نفری از جشنواره سینماحقیقت

سینما تجربی: قائم‌مقام اجرایی ششمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، مجموع مخاطبان این دوره از جشنواره در سینماها و دانشگاه‌های کشور را بالای 80 هزار نفر اعلام کرد.
استقبال 80 هزار نفری از جشنواره سینماحقیقت
 
 
بنا بر گزارش پایگاه خبری- تحلیلی «سینما تجربی»، قائم مقام اجرایی ششمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، مجموع مخاطبان این دوره از جشنواره در سینماها و دانشگاه‌های کشور را بالای ۸۰ هزار نفر اعلام کرد. 

حسین خورشیدی ضمن اعلام این خبر افزود: مجموع مخاطبان جشنواره طی ۸ روز برنامه در ۶ سالن سینما فلسطین، عصرجدید و حقیقت، حدود ۳۰ هزار نفر بود که نسبت به دوره های گذشته، افزایش کم نظیری داشت. ضمن اینکه امسال منتخبی از فیلم‌های جشنواره در ۲۲ دانشگاه کشور هم به نمایش گذاشته شد که طبق آمار استخراج شده، این آثار بیش از ۵۰ هزار نفر بازدیدکننده داشته است. 

وی استقبال از مراسم اختتامیه جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت که شنبه شب گذشته در تالار وحدت برگزار شد را نیز بی سابقه خواند و افزود که حدود ۱۰۰۰ نفر در این مراسم حضور داشتند. 

به گزارش روابط عمومی جشنواره بین المللی سینماحقیقت، خورشیدی از برگزاری شب‌های نقد جشنواره با حضور حداکثری منتقدان و نویسندگان سینمایی هم تقدیر کرد و از برپایی موفق کارگاه‌های آموزشی و مراسم رونمایی از کتاب های جشنواره ذکری به میان آورد. 

معاون فرهنگی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، استقبال عمومی از برخی فیلم‌های جشنواره نظیر ۱۳ اکتبر ۱۹۳۷، صندلی شماره ۲۵۷، رودخانه لیان، خـــــر، از آلپ تا دماوند، پس از ۱۷ روز، در جستجوی پلنگ ایرانی و فیلم‌های کریس مارکر را بسیار خوب ارزیابی کرد و برنامه دریچه خاطره جشنواره (مرور ۱۰۰ فیلم مستند مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی در سالن فرهنگستان هنر) را نیز موفقیت آمیز خواند. 

بنا براین گزارش، وی از حجم بالای فعالیت‌های انتشاراتی و تبلیغاتی جشنواره هم یاد کرد و آمار مجموع کارها، اعم از ۸ شماره روزنامه، ۳ جلد کتاب، دو جلد کاتالوگ فارسی و انگلیسی، ویژه نامه مستند، جدول برنامه‌ها و سایر اقلام تبلیغاتی را بالای ۶۰ هزار نسخه اعلام نمود. 

قائم مقام جشنواره ضمن سپاس از جمیع اصحاب رسانه اعم از خبرگزاری‌ها، روزنامه ها و نشریات مختلف که به نحو مطلوبی، رویدادهای جشنواره را پوشش دادند، از برنامه سازان رادیو- تلویزیونی به ویژه شبکه مستند، شبکه خبر، واحد مرکزی خبر، شبکه Ifilm، شبکه سحر، پرس تی وی و شبکه ۲ هم تقدیر به عمل آورد. 

خورشیدی در پایان، ویژگی اصلی ششمین دوره جشنواره بین المللی سینماحقیقت را حضور مردم و دانشجویان در جشنواره اعلام کرد و از اینکه تلاش های مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی برای دیده شدن فیلم مستند بی ثمر نبوده است، اظهار خوشحالی کرد. 
کد مطلب: 5418
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *