۰
يکشنبه ۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۵

میرعلایی: یکی از افتخارات سال 91 برگزاری جشنواره ششم «سینما حقیقت» بود

سینما تجربی: رئیس بنیاد سینمایی فارابی درباره ششمین جشنواره بین المللی «سینما حقیقت» گفت: یکی از افتخارات سال 91 برگزاری جشنواره ششم «سینما حقیقت» بود
میرعلایی: یکی از افتخارات سال 91 برگزاری جشنواره ششم «سینما حقیقت» بود
بنابرگزارش پایگاه خبری- تحلیلی «سینما تجربی» سید احمد میرعلایی، رئیس بنیاد سینمایی فارابی درباره ششمین جشنواره بین المللی «سینما حقیقت» گفت: روزی که به جشنواره آمده بودم، وقتی وارد سینما فلسطین شدم حس خوبی داشتم چراکه به نظرم فیلمسازان و حاضرین در سینما بسیار جدی و داغ درباره فیلم ها صحبت می کردند و محیط بسیار خوب و صمیمی و جدی بود. 
او افزود: جشنواره ششم به لحاظ کیفی بسیار بالاست و به بلوغ بسیار خوبی رسیده است و باید بگویم جشنواره های ما به لحاظ فرهنگی بودن و دوری از مسائل غیر انسانی دردنیا بی نظیر هستند و ما باید به این افتخار کنیم. به عقیده من موضوع فیلم های مستند مهمترین جایگاه است که ملل مختلف بتوانند از طریق آن با هم ارتباط صمیمی تر و نزدیک تری را برقرار کنند. 
وی ادامه داد: وقتی ما فیلم مستند کشورهای مختلف را از طریق سینما یا تلویزیون مشاهده می کنیم احساس نمی کنیم پنجره ای که گشوده ایم منظره چندین خیابان آن طرف تر را به ما نشان می دهد بلکه احساس می کنیم پشت پنجره خانه مان این اتفاقات می افتد و این خاصیت بسیار خوبی است. 
آثار بسیار خوبی در جشنواره امسال حضور داشتند و همه اینها نشان می دهد ما باید از حواشی که چند دوره قبل را دستخوش مسئله کرده بود، دور باشیم. هنرمندان ما در همه زمینه ها وقتی یک موضوع ملی پیش می آید باید به سبب آن در کنار هم جمع شوند و آنوقت است که رشد و نبوغ خودشان را می بینند. 
در این جشنواره ما چند فیلم فاخر داشتیم و پیشنهاد من این است که بودجه فیلم های فاخر را به سینمای مستند هم اختصاص دهیم. 
او جشنواره ششم ر ا از افتخارات سال ۹۱ برشمرد و گفت: یکی از افتخارات سال ۹۱ برگزاری جشنواره ششم «سینما حقیقت» بود. 
وی خاطرنشان ساخت: من به برگزارکنندگان جشنواره و همه فیلمسازان تبریک می گویم. مهم نیست چه کسی جایزه گرفت مهم این است که همه ما حضور داشتیم و کمک کردیم جشنواره ششم ثبت شود. این کیفیت و رشد محصول هم اندیشی خوب سینماگران ما است. این جشنواره کار برگزارکنندگان جشنواره هفتم را سخت کرده است چون بسیار باکیفیت برگزار شد. 
او همچنین درباره ورود بحث کودکان به جشنواره «سینما حقیقت» گفت: در دنیا مشکل اساسی که همه با آن سروکار دارند معضل عدم توجه به روابط اجتماعی است که از خانواده شروع می شود بدون داشتن خانواده مستحکم جامعه ما هم دچار مشکل می شود. من هم پیشنهاد می کنم که بخش کودک هم به جشنواره اضافه شود چون اساس خانواده کودک و جایگاه آن است واگر ما بخواهیم به خانواده و اجتماع توجه کنیم باید از کودک و نوجوان شروع کنیم و امیدوارم در جشنواره هفتم بخش کودک هم داشته باشیم. 
 
کد مطلب: 5417
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *