۰
يکشنبه ۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۴

سينماي مستند بهترين وسيله بر استخراج سبك زندگي ايراني- اسلامي از دل جامعه است

سينما تجربي: رئيس سازمان سينمايي گفت: سينماي مستند بهترين وسيله براي استخراج سبك زندگي ايراني- اسلامي از دل جامعه است.
سينماي مستند بهترين وسيله بر استخراج سبك زندگي ايراني- اسلامي از دل جامعه است
به گزارش پايگاه خبري- تحليلي «سینما تجربی» در مراسم اختتاميه ششمين جشنواره بين المللي سینما حقیقت، جواد شمقدري، رئيس سازمان سينمايي طي سخناني گفت: ما از دو سال پيش تلاشمان را بر اين گذاشتيم كه فيلم مستند را تقويت كنيم تا فيلمسازان ما بتوانند به ژانرها و موضوعات مختلف بپردازند و اكنون شاهد نتيجه اين تلاش هستيم. در برنامه هاي آتي تلاشمان بر اين است كه دو حلقه مفقوده سينماي مستند را بررسي و پيگيري كنيم. يكي اينكه كمك كنيم تا فيلمساز مستند كارش را با يك پشتوانه پژوهشي آغاز كند و دراين جهت اداره مطالعات را در سازمان سينمايي پيش بيني كرديم و اميداريم با همكاري بخش پژوهش مركز به فيلمسازان كمك كنيم تا آثارشان را پخته تر كنند. 
او افزود: دومين نكته بحث عرضه فيلم مستند است كه بايد فراتر از صدا و سيما و جشنواره ها عمل كنيم تا فيلمسازان بتوانند تعامل بيشتري با بخش هاي مختلف كشور داشته باشند. اولين گام دراين جهت نيز نمايش فيلم هاي مستند در دانشگاه ها بود كه خوشبختانه با استقبال بسيار خوب همه دانشجويان همراه شد و اميدواريم با حمايت وزارت علوم اين طرح ادامه يابد و كرسي آزاد انديشي را ذيل نمايش فيلم هاي مستند در دانشگاه ها ايجاد كنيم. در چنين موقعيت هايي همه مستندسازان مي توانند بازخورد فيلم هاي خود را ببينند و دانشجويان نيز مي توانند انديشه خود را به سينماگران منتقل كنند. 
او ادامه داد: سينماي مستند زبان گويا و توسعه يافته يك ملت است. فيلمساز و هنرمند بايد بتواند خود را با واقعيت هاي موجود تطبيق دهد و تفاوت سينماي مستند و داستاني نيز در همين است. ما با سينماي مستند مي توانيم به عمق مسائل فرهنگي جامعه خود دست يابيم و سينماي مستند بهترين وسيله براي استخراج سبك زندگي ايراني- اسلامي از دل جامعه است. 
 
کد مطلب: 5411
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *