۰
شنبه ۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۹

سه بزرگداشت برای سه ستاره

سینما تجربی: در شب اختتامیه ششمین جشنواره بین المللی «سینما حقیقت» از سه تن از بزرگان سینمای مستند تقدیر به عمل می آید.
سه بزرگداشت برای سه ستاره
به گزارش پایگاه خبری- تحلیلی «سینما تجربی» فردا، در شب اختتامیه ششمین جشنواره بین المللی «سینما حقیقت» از سه تن از بزرگان سینمای مستند تقدیر به عمل می آید که معرفی این بزرگان در ادامه می آید: 

*هدایت الله بهبودی 

هدایت الله بهبودی پژوهشگر انقلاب اسلامی است که در ۳۰ سال گذشته بیشترین کتاب در زمینه تاریخ انقلاب اسلامی (مکتوب و شفاهی) را ساماندهی کرده است. آخرین اثر او با نام «شرح اسم» زندگینامه رهبر انقلاب است. 
**سید حسین صافی 
متولد سال ۱۳۳۷ در خرمشهر و دارای مدرک دیپلم ریاضی است. او که در حیطه ساخت مستندهای زیست محیطی فعال است تاکنون کارگردانی آثاری چون سیراف، صحرای زنده، میمند، حلزون ها، در حاشیه جنگل، مانگروها، گیاهان مناطق خشک و شور، دریاچه طشک، گنـــو، ساحل، دگردیسی را عهده دار بوده است. 
***محمدرضا اصلانی 
محمدرضا اصلانی فعالیت حرفه‌ای خود در عرصه سینمای مستند را از سال ۱۳۴۶ و با ساخت فیلم تحسین شده «جام حسنلو» آغاز کرد و سپس آثاری نظیر بد بده، با اجازه، چنین کنند حکایت، تاری خانه، فهرج، مش اسماعیل، ابوریحان بیرونی، میراث، شیشه، کودک و استثمار، چیغ، دل جهان، خاطرات یک هفتاد و پنج ساله و دست‌های هگمتانه را جلوی دوربین برد. او در سال‌های ۱۳۵۵ و ۱۳۸۶ هم به کارگردانی دو فیلم سینمایی متفاوت "شطرنج باد" و "آتش سبز" پرداخت. ساخت سریال‌های تلویزیونی سمک عیار، غبار نور، منطق الطیر و نگارش فیلمنامه‌های خط، سوزن بان، سوی شهر خاموش، تنگنا، مرثیه، صبح روز چهارم، باغ سنگی و مولانای بزرگ هم از دیگر فعالیت‌های هنری ایشان است. 
 
کد مطلب: 5390
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *