۰
سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۷

دکتر ایوبی: راز موفقیت «سینماحقیقت» چهره های پر از امید مستندسازان بود

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۱۳
دکتر ایوبی: راز موفقیت «سینماحقیقت» چهره های پر از امید مستندسازان بود
بنا بر گزارش پایگاه خبری- تحلیلی «سینما تجربی»، آئین اختتامیه هفتمین دوره جشنواره «سینماحقیقت»، عصر روز گذشته (سه شنبه ۲۶ آذرماه) با حضور مدیران سازمان سینمایی، مستندسازان و جمع کثیری از علاقمندان سینمای مستند در تالار وحدت برگزار شد. 
دکتر حجت الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی در ابتدای این مراسم گفت: مخاطبان سینمای مستند با حضور گرم خود باعث به وجود آمدن روزهای زیبا و شب های خوب شدند. طی جلساتی که برای تماشای فیلم های مستند جشنواره حضور داشتم، فیلم های خوبی را دیدم؛ اما علاوه بر فیلم های خوب، چهره های پر از امید پیشکسوتان و جوان ها که هفتمین جشنواره سینماحقیقت را از آن خود می دانستند و خود را میزبان این رویداد می خواندند بزرگترین موفقیت این جشنواره به شمار می آید. 
وی افزود: باید به داریوش ارجمند و همه کسانی که نگران سینمای ایران هستند بگویم، گذشت دورانی که تقوایی ها نتوانند فیلم بسازند. 
از دی که گذشت هرچه گویی خوش نیست خوش باش و مگو زدی که امروز خوش است 
بهتر است که غصه را فراموش کنیم و برای سال آینده فیلم های مستندی بسازیم که گویای حقیقت ایرانیان است. مستندسازانی که همه وجودشان ایده است، با سعی و تلاش خود می توانند زندگی پرنشاطی را به تصویر کشند. 
ایوبی در ادامه گفت: مستندسازی حرفه ای مقدس و مهم است. این کار بدون داشتن عشق میسر نیست.لازم است که مستندسازها با نگاه تیزبین خود از فرهنگ غنی ایرانی فیلم بسازند و این زیبایی ها را به وسیله زبان تصویر به دیگران نشان دهند، زیرا ایران گنجینه ای بزرگ برای مستندسازان است. 
رئیس سازمان سینمایی افزود: امیدوارم علاوه بر حمایت از مستندسازان در تولید فیلم و ایجاد فرصت های عادلانه برای پیشکسوتان و جوان ها، در اکران هم به سینمای مستند توجه شود. همچنین امیدوارم بتوانیم زمینه ی رشد فرهنگ دیدن فیلم مستند نزد مخاطب را ایجاد کنیم. سینماحقیقت و سینمای مستند در اولویت کار سازمان سینمایی است و باید راه های خردمندانه با استفاده از تجربیات و مشورت با پیشکسوتان این عرصه هرچه زودتر هموار گردد. 
گفتنی است در این مراسم، سید محمدمهدی طباطبائی نژاد، علیرضا رضاداد، محمدرضا جعفری جلوه، محمد آفریده، حبیب ایل بیگی، حسین مسافرآستانه، رسول صادقی، حمیدرضا دیبائی، ابراهیم مختاری، رضا پورحسین، سید احد میکائیل زاده، داریوش ارجمند، ناصر تقوایی، رخشان بنی اعتماد، منوچهر مشیری، کیومرث پوراحمد، حسین ترابی، فرهاد مهرانفر، مرتضی رزاق کریمی، مصطفی رزاق کریمی، پدرام اکبری، بیژن میرباقری، رهبر قنبری، لقمان خالدی، ابراهیم حقیقی، مهرداد اسکویی، مجتبی راعی، جعفر صانعی مقدم، علیرضا شجاع نوری، کاوه بهرامی مقدم، مهناز مظاهری، مصطفی آل احمد، علی‏محمد قاسمی، ارد عطار پور، حسن نقاشی، و ... حضور داشتند. 
 
 
کد مطلب: 4746
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *