۰
سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۴

رونمایی از کتاب «سینمای تجربی» در جشنواره سینماحقیقت

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۱۷:۰۹
سینما تجربی: در حاشیه روز نخست برگزاری جشنواره سينماحقیقت، مراسم رونمایی از کتاب «سینمای تجربی» با حضور حمید دهقانپور استاد دانشگاه هنر و محمدرضا باباگلی منتقد سینما برگزار شد.
رونمایی از کتاب «سینمای تجربی» در جشنواره سینماحقیقت
ه گزارش «سینما تجربی»، جلسه با صحبت‌هاي مجری و ابلاغ پیام حجت‌الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی کشور آغاز شد و در ادامه، دهقانپور توضیح داد: آذر سال گذشته، سمینار سینمای تجربی در جزیره ابوموسی برگزار شد و کارشناسانی که با سینمای تجربی آشنایی داشتند، دعوت شدند تا در آن شرکت کنند. به محض حضور این افراد در جزیره و تشکیل کمیته های مختلف، بحث‌های کارشناسی شروع شد و در دو نوبت صبح و عصر، به مدت حدود ۸ ساعت در روز، بحث‌های کارشناسی مختلف صورت گرفت و حالا ماحصل تمام صحبت‌ها تبدیل به یک کتابی شده که در جلسه رونمایی از آن هستیم! 

پس از دهقانپور، محمدرضا باباگلی منتقد سینما هم گفت: سینمای تجربی به معنای تجربه اندوختن و تمرین کردن نیست. قرار نیست که در این سینما، فیلمساز تازه فیلم ساختن را امتحان و کسب تجربه کند. وی در ادامه صحبت های خود، به نقد این کتاب پرداخت. 

در انتهای این برنامه، جهانگیر الماسی که در این جلسه حضور داشت، وجود چنین فضاهایی که می توان در آنها پیرامون سینما و بویژه سینمای تجربی بحث و تبادل نظر کرد را به فال نیک گرفت و گفت که مطرح شدن چنین نقدهایی برای یک جلسه رونمایی از یک کتاب زیاد است! 

وی از کارشناس این شست سؤال کرد که چرا سمینار سینمای تجربی در ابوموسی برگزار شد؟ و دهقانپور توضیح داد: این سمینار نیاز داشت تا در جایی برگزار شود که مهجور است و مانند خود سینمای تجربی کم دیده شده است و ابوموسی از این حیث انتخاب خوبی بوده است. 

در نهایت این مراسم با اهدای کتاب «سینمای تجربی» به حاضرین در سالن به پایان رسید. 
 
 
کد مطلب: 4720
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *