۲
چهارشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۵

جشنواره فیلم فجر با بهترین فیلم «سینماحقیقت» آغاز می‌شود

سی و هفتمین دوره‌ی جشنواره فیلم فجر، از ساعت 13 امروز (چهارشنبه 10 بهمن‌ماه) با نمایش فیلم مستند «خانه‌ای برای تو» به کارگردانی «مهدی بخشی‌مقدم» و تهیه‌کنندگی «مهدی شامحمدی»، در سالن ویژه‌ی رسانه‌های جمعی در پردیس سینمایی ملت آغاز بکار می‌کند. این فیلم آذرماه امسال به عنوان بهترین فیلم جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت معرفی شده بود.
جشنواره فیلم فجر با بهترین فیلم «سینماحقیقت» آغاز می‌شود
به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، این فیلم زندگی داوود 30 ساله اهل یکی از روستاهای گیلان را روایت می‌کند که کمتر از یک‌سال از ازدواجش می‌گذرد، در شغلش دچار ورشکستگی شده و همزمان متوجه می‌شود که به سرطان پیشرفته‌ای دچار شده است. او در این شرایط برای زندگی‌اش تصمیمات جدیدی می‌گیرد...
مستند «خانه‌ای برای تو» در اولین حضور جشنواره‌ای خود، ضمن نامزد شدن در 6 بخش، موفق به کسب نشان فیروزه بهترین فیلم مستند (مهدی شامحمدی)، تندیس بهترین کارگردانی مستند بلند (مهدی بخشی‌مقدم) و بهترین موسیقی متن فیلم (افشین عزیزی) دوازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت شد. این فیلم با اعلام رسمی انجمن تهیه‌کنندگان سینمای مستند خانه سینما، به رتبه‌ی سوم آرای مردمی [بهترین فیلم از نگاه تماشاگران] این جشنواره دست یافت و در فهرست پرمخاطب‌ترین فیلم این رویداد هم در صدر همه‌ی مستندهای سینماحقیقت قرار گرفت.
عوامل تولید مستند 71 دقیقه‌ای «خانه‌ای برای تو» عبارتند از: تهیه‌کننده: مهدی شامحمدی، کارگردان: مهدی بخشی‌مقدم، پژوهشگران: مهدی شامحمدی و مهدی بخشی‌مقدم، فیلمبردار: محمد حدادی، صدابردار: حسن شبانکاره، صداگذار: حسین ابراهیمی، تدوینگر: عطا مهراد، موسیقی: افشین عزیزی، رنگ‌آمیزی تصاویر: حمیدرضا فطوره‌چیان، مدیر تولید: مرتضی ابراهیمی، تهیه شده در: مرکز مستند سوره
«خانه‌ای برای تو» فیلم افتتاحیه‌ی سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر در سالن رسانه‌ها است که از ساعت 13 امروز چهارشنبه 10 بهمن‌ماه، روی پرده پردیس سینمایی ملت خواهد رفت.
 
کد مطلب: 4554
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *