کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

در دوازدهمین جشنواره سینماحقیقت

برگزیدگان بخش مسابقه فیلم‌های مستند معدن و صنایع معدنی ایران اعلام شد

25 آذر 1397 ساعت 19:49

جوایز بخش مسابقه فیلم‌های مستند معدن و صنایع معدنی ایران در آئین اختتامیه دوازدهمین جشنواره بین المللی سینماحقیقت به برگزیدگان اهدا شد.


به گزارش اختتامیه دوازدهمین جشنواره بین المللی سینماحقیقت، در اختتامیه دوازدهمین جشنواره سینماحقیقت جوایز بخش مسابقه فیلم‌های مستند معدن و صنایع معدنی ایران در آئین اختتامیه دوازدهمین جشنواره بین المللی سینماحقیقت به برگزیدگان اهدا شد.
فرشاد فدائیان، سیدحسین حق‌گو و مهرداد زاهدیان هیات داوران این بخش بودند.
جوایز به این ترتیب بود:
جایزه اول شامل تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ 150 میلیون ریال به «عزت‌الله پروازه» کارگردان فیلم «گالین» تقدیم شد.
جایزه دوم شامل تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ 120 میلیون ریال به «محمد اسکندرزاده» کارگردان فیلم «شور شیرین» اهدا شد.
جایزه سوم شامل تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ 100 میلیون ریال مشترکاً به دو فیلم «روی سبز بیابان» به کارگردانی فتح‌الله امیری و «سنگ و نان» ساخته محمد عبداللهی تعلق گرفت.
همچنین در این بخش حسین انتظامی سرپرست سازمان سینمایی با حضور روی سن اختتامیه از مهدی کرباسیان وزیر اسبق صنعت و معدن به دلیل فعالیت های فرهنگی که تاکنون انجام داده است تقدیر کرد.
فتح الله امیری کارگردان فیلم « روی سبز بیابان » پس از دریافت جایزه خود گفت:من یک مستند ساز محیط زیستی هستم. فکر می کنم تعاملی میان محیط زیست و معدن باید انجام شود.پس از چند ماه من به لوکیشن فیلمم رفتم و متوجه شدم فعالیت های محیط زیستی در معادن را گسترش داده اند.
وی افزود: متوجه شدم که ما به عنوان مستند ساز می توانیم تاثیر گذار باشیم.
محمد اسکندرزاده کارگردان فیلم «شور شیرین» هم پس از دریافت جایزه اش گفت:این خوشحال کننده است که نهاد هایی مانند وزارت صنعت ، معدن و تجارت آمده اند و در بخش مستند سازی فعالیت هایی را انجام دادند و بودجه هایشان را به جای تبلیغات برای خود صرف فعالیت های فرهنگی کرده اند.
مهدی کرباسیان هم پس از دریافت تندیس از حسین انتظامی گفت: خداوند نعمت بسیاری به این مردم شریف داده اما چون سایه نفت بر سرما افتاده به باقی منابع توجه نمی شود؛ در حالیکه  68 نوع ماده معدنی در کشور داریم و بالای 1000 میلیارد دلار ذخایر کشف شده داریم.
وی ادامه داد: من مطمئن هستم با ورود حوزه فیلم به این عرصه جامعه و مسئولین قدر این منابع را می دانند. خوشحالم که دستی که به سمت شما دراز شده است را پذیرفته اید.
 


کد مطلب: 4107

آدرس مطلب :
http://www.irandocfest.ir/fa/news/4107/برگزیدگان-بخش-مسابقه-فیلم-های-مستند-معدن-صنایع-معدنی-ایران-اعلام

سینما حقیقت
  http://www.irandocfest.ir