۰
يکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۴۹
در دوازدهمین جشنواره سینماحقیقت

برگزیدگان بخش مسابقه فیلم‌های مستند معدن و صنایع معدنی ایران اعلام شد

جوایز بخش مسابقه فیلم‌های مستند معدن و صنایع معدنی ایران در آئین اختتامیه دوازدهمین جشنواره بین المللی سینماحقیقت به برگزیدگان اهدا شد.
برگزیدگان بخش مسابقه فیلم‌های مستند معدن و صنایع معدنی ایران اعلام شد
به گزارش اختتامیه دوازدهمین جشنواره بین المللی سینماحقیقت، در اختتامیه دوازدهمین جشنواره سینماحقیقت جوایز بخش مسابقه فیلم‌های مستند معدن و صنایع معدنی ایران در آئین اختتامیه دوازدهمین جشنواره بین المللی سینماحقیقت به برگزیدگان اهدا شد.
فرشاد فدائیان، سیدحسین حق‌گو و مهرداد زاهدیان هیات داوران این بخش بودند.
جوایز به این ترتیب بود:
جایزه اول شامل تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ 150 میلیون ریال به «عزت‌الله پروازه» کارگردان فیلم «گالین» تقدیم شد.
جایزه دوم شامل تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ 120 میلیون ریال به «محمد اسکندرزاده» کارگردان فیلم «شور شیرین» اهدا شد.
جایزه سوم شامل تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ 100 میلیون ریال مشترکاً به دو فیلم «روی سبز بیابان» به کارگردانی فتح‌الله امیری و «سنگ و نان» ساخته محمد عبداللهی تعلق گرفت.
همچنین در این بخش حسین انتظامی سرپرست سازمان سینمایی با حضور روی سن اختتامیه از مهدی کرباسیان وزیر اسبق صنعت و معدن به دلیل فعالیت های فرهنگی که تاکنون انجام داده است تقدیر کرد.
فتح الله امیری کارگردان فیلم « روی سبز بیابان » پس از دریافت جایزه خود گفت:من یک مستند ساز محیط زیستی هستم. فکر می کنم تعاملی میان محیط زیست و معدن باید انجام شود.پس از چند ماه من به لوکیشن فیلمم رفتم و متوجه شدم فعالیت های محیط زیستی در معادن را گسترش داده اند.
وی افزود: متوجه شدم که ما به عنوان مستند ساز می توانیم تاثیر گذار باشیم.
محمد اسکندرزاده کارگردان فیلم «شور شیرین» هم پس از دریافت جایزه اش گفت:این خوشحال کننده است که نهاد هایی مانند وزارت صنعت ، معدن و تجارت آمده اند و در بخش مستند سازی فعالیت هایی را انجام دادند و بودجه هایشان را به جای تبلیغات برای خود صرف فعالیت های فرهنگی کرده اند.
مهدی کرباسیان هم پس از دریافت تندیس از حسین انتظامی گفت: خداوند نعمت بسیاری به این مردم شریف داده اما چون سایه نفت بر سرما افتاده به باقی منابع توجه نمی شود؛ در حالیکه  68 نوع ماده معدنی در کشور داریم و بالای 1000 میلیارد دلار ذخایر کشف شده داریم.
وی ادامه داد: من مطمئن هستم با ورود حوزه فیلم به این عرصه جامعه و مسئولین قدر این منابع را می دانند. خوشحالم که دستی که به سمت شما دراز شده است را پذیرفته اید.
 
کد مطلب: 4107
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *