۰
جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۳
منوچهر شاهسواری:

متوجه جایگاه سینمای مستند در کشورمان نیستیم

منوچهر شاهسواری گفت: یکی از گرفتاری های ما این است که متوجه ارزش، اعتبار و جایگاه سینمای مستند در کشورمان نیستیم و همیشه بدون هیچگونه تست و ارزیابی، بدون مراجعه به آمار و ارقام واقعی راجع به آن اظهارنظر می‌کنیم.
متوجه جایگاه سینمای مستند در کشورمان نیستیم
به گزارش روابط عمومی دوازدهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، منوچهر شاهسواری مدیرعامل خانه سینما با اشاره به اینکه هنوز نتوانسته در این دوره از جشنواره سینماحقیقت فیلمی ببیند، گفت: من یکی از تماشاگران جدی سینمای مستند هستم اما متاسفانه در این دوره نتوانستم فیلمی ببینم و بعید هم می‌دانم که تا آخرین روز جشنواره اتفاق بیفتد.
وی ادامه داد: اما حتما در مقاطعی که این آثار در جاهای دیگری دوباره به نمایش درمی آیند، با اشتیاق به تماشای آن ها می‌روم.
شاهسواری باتوجه به ازدحام جمعیت برای تماشای فیلم های جشنواره گفت: یکی از گرفتاری های ما این است که متوجه ارزش، اعتبار و جایگاه سینمای مستند در کشورمان نیستیم و همیشه بدون هیچگونه تست و ارزیابی، بدون مراجعه به آمار و ارقام واقعی راجع به آن اظهارنظر می‌کنیم.
وی افزود: هرکسی که فکر می کند سینمای مستند، سینمایی بدون مخاطب است که جایگاهی در بین علاقه‌مندان سینما ندارد، حتما یک مستند هم در طول زندگی اش ندیده است که چنین اظهارنظری می‌کند.
شاهسواری ادامه داد: مستند همچون خوراک درجه یکی است. اعم از اینکه تلخ یا شیرین باشد. این همنشینی کوچک یعنی سینمای مستند مهم است. خوشحالم که بسیاری به این موضوع واقف هستند و برای دیدن فیلم های آن صف می‌کشند.
وی درباره حضور سینمای مستند در اکران گفت: هنوز مستند در نظام نمایشی ما جایگاه واقعی خودش را ندارد. دلیلش هم عدم وجود زیرساخت های لازم و نبود سالن سینمای کافی است. هرچند که من پیش بینی می کنم سینمای مستند در چند سال آینده یکی از جذاب ترین گیشه های فروش بلیت را برای مخاطبان داشته باشد.
 
 
کد مطلب: 4002
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *