۰
جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۳۸
غلامرضا جعفری کارگردان «بی سرزمین تر از باد»:

فیلم هایی که درباره افغان ها می سازند مثل ما و منش ما نیست!

غلامرضا جعفری کارگردان «بی سرزمین تر از باد» گفت: سنگ بنای ساخت فیلم درباره مهاجران افغان در ایران کج گذاشته شده است و فیلم هایی که ساخته می شود، شبیه افغان ها و منش آنها نیست.
فیلم هایی که درباره افغان ها می سازند مثل ما و منش ما نیست!
به گزارش روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، غلامرضا جعفری کارگردان «بی سرزمین تر از باد» با اشاره به این مطلب که اصالتا افغانی است، در نشست فیلم خبر گفت: پیش از این چهار فیلم داستانی ساخته ام که به جشنواره های داخلی و خارجی هم راه پیدا کرده اند و این اولین فیلم مستند من است.
کارگردان «بی سرزمین تر از باد» درباره داستان فیلم توضیح داد: این فیلم درباره خانواده‌ای است که هنگام خروج غيرقانونی از مرز، پسر 8 ساله‌ی خود را گم کرده اند.
وی اضافه کرد: من با شخصیت فیلم از قبل آشنایی داشتم اما او به سختی راضی شد تا در مقابل دوربین قرار بگیرد و حتی گاهی پشیمان هم می شد اما به سختی او را راضی می کرد.
غلامرضا جعفری با انتقاد از نگاهی که درباره مهاجران افغان وجود دارد و فیلم هایی که درباره آنها در ایران ساخته می شود، گفت: سنگ بنای فیلم ساختن درباره مهاجران افغان در ایران کج گذاشته شده است و حتی در جشنواره دو فیلم درباره افغان ها دیدم که هیچ کدام نگاه درستی به مسئله آنها نداشتند و من را بسیار متاسف کردم. فیلم بهمن کیارستم «اکسدوس»  و خاتمه از این دسته فیلم ها بودند.
وی با اظهار خوشحالی از اینکه در ایران در حال فیلمسازی درباره افغانی هاست، عنوان کرد: در ایران سه میلیون از هموطنان من زندگی می کنند و همین باعث شد تا اصلا به سمت فیلمسازی آمدم تا آن ها را تصویر کنم.
جعفری کارگردان «بی سرزمین تر از باد» با اظهار خوشحالی از اینکه با هزینه شخصی فیلم هایش را می سازد، گفت: من روزها کار ساختمان انجام می دهم و پول هایم را جمع می کنم تا فیلم بسازم، فیلمی که شرافتمندانه مشکلی را روایت کند و کرامت آدم ها را زیر سوال نبرد.
دوازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت تا روز 25 آذرماه در پردیس سینمایی چارسو ادامه دارد. آیین اختتامیه این رویداد عصر یکشنبه 25 آذر در سالن اندیشه برگزار می‌شود.
 
 
 
کد مطلب: 3995
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *