۰
پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۳۸
در نشست بازار فیلم مطرح شد:

توضیحات نماینده جشنواره کاسلر درباره این فستیوال

اولین نشست بازار فیلم بخش بین الملل در روز پنجم با حضور گرهارد ویسنر ونچورا مدیر جشنواره مستند کاسلر آلمان در غرفه بین الملل برگزار شد.
توضیحات نماینده جشنواره کاسلر درباره این فستیوال
به گزارش روابط عمومی دوازدهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت،گرهارد ویسنر ونچورا مدیر جشنواره مستند کاسلر آلمان ضمن تشکر با اشاره به این که عضو هیات داوران بخش فیلم کوتاه بین الملل جشنواره بوده است، گفت: در این جا حاضر شدم تا در مورد چگونگی رشد جشنواره مان در 45 سال گذشته توضیح دهم.
وی ادامه داد: این جشنواره از سال 1982 آغاز شد و در آن زمان تمام فیلم های ما در مورد مسائل بشری مخصوصا مسائل آمریکای شمالی بود. من از سال 1998 وارد این جشنواره شدم و تلاش کردم فرمت آن را تغییر دهم.
ویسنر توضیح داد: همکاران من ایده مرا در مورد اسم جدید دوست نداشتند. بنابراین دو سال طول کشید تا نام جشنواره را تغییر دهیم. در نهایت به این نتیجه رسیدیم که نام ویدیو را حذف کنیم و قسمت ویدیو و فیلم را از هم جدا کنیم.
وی تاکید کرد: 15 سال طول کشید تا دوباره فیلم و ویدیو را در کنار هم قرار دهیم و ما بالاخره در سال 2002 با جلب سرمایه از اتحادیه اروپا توانستیم به فیلمسازان برتر جایزه دهیم. 
نماینده جشنواره فیلم و ویدیو کاسلر درباره محل اولیه برگزاری این جشنواره گفت: ما از سینمای کوچکی که فقط 77 صندلی داشت کارمان را شروع کردیم که در حال حاضر به عنوان سینمای مادر جشنواره شناخته می شود. اما شش سال بعد که من وارد این جشنواره شدم، چون همکارانم مخالف حضور ویدیو بودند، مجبور شدم محل جدیدی برای نمایش ویدیوها پیدا کنم. در طول 30 سال گذشته این جشنواره به شدت رشد و توسعه یافته و ما از سالن های سینمای مدرنی بهره مند شده ایم.
وی در توضیحات دیگری درباره این جشنواره گفت: ما برای نوجوانان بخشی ویژه داریم و سعی می کنیم تماشاگران 10، 11 سال به بالا را جذب جشنواره کنیم. گاهی سینمای موبایلی هم داریم که می توانید با خودتان تصویر را به شهر ببرید و بگردانید. فیلم های کوتاه هم در نقاط مختلف شهر پخش می شود. در این برنامه ها تقریبا 10 فیلم کوتاه نمایش داده می شود.
ویسنر افزود: فیلم های 360 درجه را هم در جشنواره مان نمایش می دهیم. امکان نمایش این فیلم ها را در سالن های مخصوص تماشای ستاره داشتیم. ما بسیار تلاش کردیم که مستند را با فیلم، فیلم تجربی و... در جشنواره استفاده کنیم.
 
کد مطلب: 3956
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *