۰
دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۲

بهترین‌های سینمای مستند جهان را در سینماحقیقت ببینید

عصر امروز و در دومین روز از برپایی دوازدهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت (دوشنبه 19 آذرماه) چند فیلم از بهترین‌های سینمای مستند جهان روی پرده می‌روند.
بهترین‌های سینمای مستند جهان را در سینماحقیقت ببینید
به گزارش روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، از ساعت 16 مستند «در تمامی لحظات» نیکولا فیلیبر در سالن شماره 3 پردیس سینمایی چارسو به نمایش درمی‌آید.
موضوع این فیلم درباره‌ی خود فیلیبر است؛ وقتی او در ژانویه ۲۰۱۶ به دلیل انسداد عروقی راهی اورژانس شده و پس از بستری شدن تصمیم می‌گیرد از ایده‌ای که سال‌ها برای ساختن فیلمی مستند داشت استفاده کند؛ ساختن فیلمی به عنوان ادای دین به پرستاران و کارکنان بخش سلامت
در ساعت 18 جدیدترین اثر ورنر هرتزوگ فیلمساز بزرگ آلمانی در سالن شماره 2 پردیس چارسو اکران می‌شود.  این فیلم درباره‌ی دیدار هرتزوگ با میخائیل گورباچف است که دریچه‌ای شگرف به برخی از مهمترین رخدادهای قرن بیستم، از خلع سلاح هسته‌ای تا اتحاد آلمان را باز می‌کند.
علاقمندان مستندهای خارجی می‌توانند ساعت 22 امشب، دو فیلم متفاوت را در سالن‌های شماره 1 و 2 چارسو به نظاره بنشینند. «افسانه پادشاه نازیبا» که مستند- پرتره‌ای از "ییلماز گونی" فیلمساز فقید ترکیه‌ای و خالق اثر ماندگار «راه» است و فیلم مستند بلند «فرشته‌ها از جنس نورند» ساخته جیمز لانگلی فیلمساز مشهور آمریکایی که زندگی دانش‌آموزان و معلمان مدرسه‌ای در یکی از محلات قدیمی کابل را دنبال می‌کند که پس از مناقشات گذشته، به آرامی در حال بازسازی است...
* دوازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» تا ۲۵ آذرماه ۱۳۹۷ به دبیری «سیدمحمدمهدی طباطبایی‌نژاد» در پردیس سینمایی چارسو ادامه دارد.
 
کد مطلب: 3753
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *