۰
سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۶

قورچیان: سینماحقیقت در پیشرفت صداگذاری فیلم مستند موثر بوده است

حسین قورچیان، طراح صدای فیلم‌های مستند «دود»، «فرزندان زمین» و «پری‌خوانی»، جشنواره سینماحقیقت را یکی از عوامل پیشرفت صدا در فیلم مستند عنوان کرد و گفت: این جشنواره باعث شد عوامل مستند روی کار خود جدی‌تر تمرکز کنند.
قورچیان: سینماحقیقت در پیشرفت صداگذاری فیلم مستند موثر بوده است
به گزارش روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، وی درباره‌ی پیشرفت عنصر صدا در فیلم‌های مستند اظهار کرد: عنصر صدا در این سال‌ها به‌خوبی رشد کرده و مستندسازان به مقوله صدا اهمیت بیشتری می‌دهند.
قورچیان سینماحقیقت را یکی از عوامل پیشرفت صدا معرفی کرد و گفت: این جشنواره میان عوامل فیلم‌های مستند رقابت ایجاد کرده و باعث شده تمام عوامل یک مستند توجه بیشتری روی کار خود داشته ‌باشند.
وی ادامه داد: صدا در مستند باید به شکلی طراحی شود که مستندگونگی اثر حفظ شود. فضاسازی در فیلم مستند به اندازه یک فیلم داستانی کار می‌برد، با این تفاوت که این‌کار باید در خدمت اثر باشد و به مستند بودن آن لطمه‌ای وارد نکند.
قورچیان گفت: در فیلم‌های داستانی و انیمیشن این امکان برای صداگذار فراهم است که تمامی صداها را تولید کند و اثر آن دیده و شنیده‌ شود؛ اما در مستند کار به مراتب سخت‌تر می‌شود، چون باید فعالیت به نحوی باشد که تولید صدا شنیده و دیده نشود و در عین حال تاثیرگذار باشد.
وی در پایان، با بیان ویژگی‌های جشنواره سینماحقیقت یادآور شد: سطح مستندهایی که به بخش مسابقه این جشنواره وارد می‌شوند بالا است و جشنواره از کیفیت مناسبی در سطح دنیا برخوردار شده است. استقبال از فیلم مستند هم در این جشنواره قابل قبول است.
 
 
کد مطلب: 3369
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *