۰
چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۷

دیگر نمی توان سینما حقیقت را نادیده گرفت

محمدرضا وطن دوست گفت: جشنواره سينما حقيقت، جشنواره اي است كه ديگر نمي شود او را نادیده گرفت.
دیگر نمی توان سینما حقیقت را نادیده گرفت
به گزارش ستاد خبری یازدهمین جشنواره سینما حقیقت، کارگردان «لوتوس» اظهار کرد: جشنواره سینما حقیقت، جشنواره اي است كه ديگر نمي شود او را نادیده گرفت. جشنواره ای كه يك دهه عمر دارد و حالا خوشحاليم كه مي توانيم بگوييم بيش از يك دهه از عمر آن گذشته است، زيرا يازده ساله شده و اميدوارم جشن ١٢٠ سالگي اش را هم ببينيم. دست مريزاد به مديران جشنواره براي برنامه ريزي درست، برگزاری بخش مهم آموزشي و پژوهشي و انتخاب داوران بخش بين الملل.
وی ادامه داد: البته اين جملات به این خاطر نيست كه بنده از اين بخش جايزه گرفته ام، از آن روست كه حضور بهترين مستندسازان و مديران بين المللي باعث مي شود جايگاه جشنواره محكم تر از پيش شود، از نظر رسانه اي در سطح بين الملل مورد توجه قرار گيرد و همين طور باعث توجه بيشتر مسئولين ملي به جشنواره مستند، سينماي مستند و مستند سازان شود.
کارگردان «لوتوس» ابراز امیدواری کرد: اميد دارم به بخش انتخاب و داوري مسابقه ملي بيش از پيش توجه شود چرا که نياز مبرم به تنوع نگاه و ديدگاه در اين بخش احساس مي شود. همسويي و همگرايي هیات انتخاب و داوری در این بخش باعث مغفول ماندن ديگر نگاه ها خواهد شد. نكته ديگر بخش آموزشي و پژوهشي جشنواره است كه در آينده سينماي مستند ايران بسیار تاثير گذار به نظر مي رسد.
وی ادامه داد: با سپاس از همكارانم، از حضور آثارم طی دو سال پياپي در جشنواره سینما حقیقت خرسندم، سال گذشته مستند سينمايي «ننا» كانديداي ٦ بخش و برنده جايزه ويژه هيات داوران بخش ملي بود و امسال مستند «لوتوس» همين جايزه را در بخش بين الملل كسب كرد.
وطن دوست در پایان براي سينماي مستند ايران داشتن زباني ملي، ساختاری خلاق و نمايش موفق جهاني آرزو کرد.
کد مطلب: 3359
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *