۰
چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۴

نمایش «وه انتیوک شاپور» در «حقیقت» جایزه ای بزرگ بود

سودابه مجاوری معتقد است: همین که فیلم «وه انتیوک شاپور» در جشنواره سینما حقیقت انتخاب شد و به روی پرده رفت و دیده شد، خود بزرگترین و بهترین و ارزشمندترین جایزه بود برای من و گروه حرفه ای تولید فیلم بود.
نمایش «وه انتیوک شاپور» در «حقیقت» جایزه ای بزرگ بود
سودابه مجاوری در یادداشتی که در اختیار ستاد خبری یازدهمین جشنواره سینما حقیقت قرار داده، نوشته است: «جشنواره سینما حقیقت یازده ساله شد. جشنواره ای که از نخستین سال برگزاری، حرفه ای بود و تمامی مسئولین، دست اندرکاران و مجریان بسیار سختکوش و گشاده روی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی ماه ها خود را به تمامی وقف برگزاری تمام عیار جشنواره می کرده اند تا تنها جشنواره مستند بین المللی و حرفه ای ایران تا حد ممکن به کمال برگزار شود. امسال نیز این دوستان با برنامه ریزی های دقیق و کار شبانه روزی موفق شدند در این راستا گام بردارند. من وظیفه خود می دانم که به تمام این عزیزان تنها بگویم خسته نباشید.
فیلم «وه انتیوک شاپور» در چهار رشته: بهترین تصویربرداری، نویسنده گفتار متن، پژوهش و بهترین فیلم کاندید بود و جایزه بهترین پژوهش را نصیب خود کرد. برای فیلمی که حدود ۷۰ درصد پژوهش آن بکر و برای نخستین بار رقم می خورد، این جایزه بسی شایسته است. اگر چه فیلم در اندازه بضاعت خود شش سال تلاش بی وقفه داشت برای تولید ی حرفه ای، در تمامی زمینه ها از تحقیقی جامع تا دستیابی به نگاهی ویژه در کارگردانی که فیلمی با شاخصه های علمی- تاریخی-شاعرانه و حتی امروزی را به گونه ای پلی فونیک  یکجا  طراحی کند. گروه تلاش کرد تا این شیوه را در تصویربرداری،  تدوین و طراحی صدا بگونه ای هارمونیک اعمال کند که امیدوارم هرچند اندک، به نتیجه رسیده باشد که هر فیلم برایم  قدمی تازه و تمرینی است در فیلمسازی. حقیقتا می گویم همین که فیلم انتخاب شد در جشنواره و به روی پرده رفت و دیده شد، خود بزرگترین و بهترین و ارزشمندترین جایزه بود برای من و گروه حرفه ای تولید فیلم که دل در گرو ارزش های فراموش شده ملی داشت و گندی شاپور.»
 
کد مطلب: 3358
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *