۰
چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۱

کسب جوایز مهم حقیقت برای من مایه افتخار است

رضا فرهمند گفت: کسب جوایز مهم در هر سه بخش بین الملل، ملی و شهید آوینی جشنواره سینما حقیقت برای من مایه افتخار است.
کسب جوایز مهم حقیقت برای من مایه افتخار است
به گزارش ستاد خبری یازدهمین جشنواره سینما حقیقت، این مستندساز اظهار کرد: بسیار خوشحالم که تلاش تیم مستند «زنانی با گشواره های باروتی» نتیجه بخش بود و فیلم در جشنواره سینما حقیقت مورد توجه قرار گرفت، در بخش های زیادی کاندید شد و جوایز متعددی را از آن خود کرد.
وی ادامه داد: این فیلم یکی از دشوارترین تجربه های من در فیلمسازی بود، من پیش از این به هیچ وجه تجربه حضور در جنگ نداشتم . تلاش کردم که در فضای بحران زده ی جنگ، از روایت های شعارزده و حاشیه ای به دور باشم و به بُعد انسانی ماجرا توجه کنم. این کار در فضایی مثل جنگ، که سرشار از خطرهای لحظه ای و اتفاقات پیش بینی نشده است بسیار دشوار به نظر می رسد.  این شرایط وقتی دشوارتر می شود که با پرسوناژ و سوژه های مستند هم زبان نباشیم. اگرچه تجربه های مستند سازی من در خارج از ایران،  در ساخت این مستند به من کمک کرد ولی به هرحال این امر نیز موید فضای دشوار ساخت این مستند بود.
فرهمند در ادامه خاطرنشان کرد: به لطف خدا، تلاش های تیم تولید و همین طور پس تولید، موفقیت آمیز بود و فیلم به خوبی در مسیر خود قرار گرفت و بی واسطه ما را با بخش های دیده نشده ی جنگ آشنا کرد.
وی ادامه داد: کسب جوایز مهم در هر سه بخش بین الملل، ملی و شهید آوینی جشنواره برای من مایه افتخار است.  فستیوال سینما حقیقت در مسیر رشد قرار گرفته است و همین که هر سال شاهد حضور چهره های برجسته تر جهانی چه در بخش داوری و چه در بخش های جنبی و بازار جشنواره هستیم نشان دهنده این امر است که این فستیوال در حال ارتقای جایگاه بین المللی خود است.
 
کد مطلب: 3357
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *