۰
يکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۱۷
ابراهیم حاتمی کیا گفت:

هنوز جایگاه مصطفی رزاق کریمی در سینمای مستند کشف و دیده نشده است

ابراهیم حاتمی کیا گفت: هنوز جایگاه مصطفی (رزاق کریمی) در سینمای مستند کشف و دیده نشده و امیدوارم او که درد معاش هم ندارد این فیلم را بسازد.
هنوز جایگاه مصطفی رزاق کریمی در سینمای مستند کشف و دیده نشده است
ابراهیم حاتمی کیا که برای تقدیر از مصطفی رزاق کریمی به روی سن آمده بود با عنوان اینکه سینمای مستند و فیلم مستند برای او محترم و مقدس است گفت: من برای سینمای مستند بسیار ارزش قائل هستم و آن را مادر سینمای داستانی می دانم. هر کجا که مستندسازان باشند با افتخار حاضر می شوم و سر تعظیم در مقابلشان فرو می آوردم.
او درباره مصطفی رزاق کریمی گفت: من آقا مصطفی را از وین می شناسم و  با اینکه اصرار دارد شبیه خارجی ها  باشد و گاهی من از دستش عصبانی می شوم  انسان بسیار نازنینی است .
حاتمی کیا اضافه کرد:دوستی ما از وین و با فیلم «از کرخه تا راین» شروع شد و با خاکستر سبز هم ادامه پیدا کرد. امروز که فیلم «بانو قدس ایران» را از ایشان دیدم بسیار خوشحال شدم و گریه کردم چرا که هم از ساخت چنین مستدی خوشحال شدم و هم دیدم چقدر برای ساخت این گونه مستندها دیر شده است.
او در توصیف مصطفی رزاق کریمی او را مرد محرمی دانست که سالهاست آرزوی ساخت جانبازان شیمیایی را دارد و گفت: هنوز جایگاه مصطفی (رزاق کریمی) در سینمای مستند کشف و دیده نشده و امیدوارم او که درد معاش هم ندارد این فیلم را بسازد.
حاتمی کیا اضافه کرد هر جا که نام جنگ و صلح و آسیب های جنگ باشد نام او می درخشد.
کد مطلب: 3345
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *