۰
پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۵۱
مسوول جشنواره تورینو لب ایتالیا:

از تمام دنیا فیلمساز می پذیریم

ماتئو داراس گفت: مرکز برگزاری کارگاه ترینو لب ایتالیاست. در این کارگاه مدرسانی از کشورهای مختلف اروپایی داریم و از تمام ملت ها فیلمساز می پذیریم.
از تمام دنیا فیلمساز می پذیریم
«ماتئو داراس» مسوول جشنواره تورینو لب ایتالیا مهمان سومین نشست پنجمین روز یازدهمین جشنواره بین المللی سینما حقیقت بود.
به گزارش ستاد خبری یازدهمین جشنواره بین المللی سینماحقیقت،داراس با اشاره به این که کارگاه ترینو لپ امسال دهمین سالگردش را جشن می گیرد، گفت: این کارگاه به نوآوری ها اهمیت می دهد و با برگزاری کارگاه و دادن کمک های مالی مختلف حمایت های بلند مدتی از کارگردانان و تهیه کنندگان می کند. ما تاکنون موفق شدیم 80 پروژه را به سرانجام برسانیم.
او با اشاره به این که مرکز برگزاری کارگاه ترینو لب ایتالیاست، ادامه داد: در این کارگاه مدرسانی از کشورهای مختلف اروپایی داریم و در کارگاه ترینو لب از همه ملت ها فیلمساز می پذیریم.
داراس با اشاره به 80 فیلمی که تاکنون تولید کرده اند گفت: این 80 فیلم از 50کشور مختلف بوده اند، اما برای ما این موضوع اهمیت دارد که از فیلمسازان، فیلمنامه نویسان یا تهیه کنندگانی حمایت کنیم که فیلم اول یا دومشان را می خواهند بسازند.
او تاکید کرد: وقتی ما فیلمسازان کشورهای مختلف را می پذیریم سعی می کنیم نیازهای آنان را از جهت های مختلف برطرف کنیم.
داراس با اشاره به این موضوع که تمرکز اصلی کارگاه بر روی ایده و قصه اولیه ای است که فیلمساز می خواهد کارش را از آنجا شروع کند،گفت: مدرسین ما را افراد حرفه ای تشکیل می دهند و دوره این کارگاه یکساله است.
داراس با اشاره به این که هر سال 30 پروژه را می پذیرند گفت: ما حتی فیلم هایی را قبول می کنیم که به نگارش فیلمنامه نرسیده اند. هدف این است که ایده را با ما در میان بگذارید و بعد از پردازش به نسخه کامل فیلمنامه برسید.
او ادامه داد: در این کارگاه، ایده های شما بررسی می شود تا در مراحل دیگر رد نشوند در ادامه بیست فیلم با موضوعات متفاوت انتخاب می شوند و میان پنج گروه تقسیم می شوند.
مدرس کارگاه تورینو لب در خصوص مراحل برگزاری کارگاه اینطور توضیح داد: در طول یکسال فیلمسازان سه بار به مدت یک هفته در سه کشور متفاوت دور هم جمع می شوند. کل هزینه ای که از فیلمسازان برای همه حمایت ها و حضورشان در این سه هفته گرفته می شود دو هزار یورو است، اما مرحله انتخاب شدن بسیار مهم تر از پرداخت پول است.
 
 
کد مطلب: 3245
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *