۱
پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۰۳

«شبکه آرته» ایده های مستند شما را می خرد

در ادامه نشست های بخش بازار «فابریس پوشو» مدیر و سردبیر بخش مستند شبکه ARTE فرانسه با مستندسازان ایرانی دیدار و گفت و گو کرد.
«شبکه آرته» ایده های مستند شما را می خرد
به گزارش ستاد خبری یازدهمین جشنواره بین المللی فیلم حقیقت، «فابریس پوشو» با معرفی فعالیت ها و میزان بودجه بخش های مختلف این شبکه گفت: سال گذشته در این شبکه 120 فیلم مستند نمایش داده شد که 66 درصد این فیلم ها از کشور فرانسه مابقی ازانگلستان، ژاپن و باقی کشورها بودند.
او با بیان اینکه فیلم های مستند بخش کوچکی از صنعت فیلمسازی را شامل می شود، افزود: این شبکه را اصلی ترین پخش کننده مستند در جهان معرفی کرد که در سال 400 ساعت به صورت اختصاصی مستند پخش می کند.
«فابریس پوشو» شبکه آرته را  کانال تلویزونی آزادی دانست که در آلمان، بلژیک و سوییس هم قابل دسترسی است و عنوان کرد: آرته در  بخش های گوناگون درام، سریال و مجلات و ...هم فعالیت دارد  اما 50 درصد فعالیتش به مستند سازی معطوف است.
او مستند های این شبکه را به سه بخش، علمی و اکتشافی،هنر و اجتماعی تقسیم و میزان بودجه این شبکه را 21 میلیون یورو اعلام کرد.
مدیرشبکه مستندآرته با اشاره به این موضوع که آرته در نهایت کانال تلویزیونی است و برای همین محدودیت ها و قوانین خودشان را برای تدوین و پخش مستندها دارند گفت: یکی از فاکتورهای مهم برای انتخاب مستندها میزان مخاطبی است که می توانند داشته باشند اما بخشی هم در این شبکه با عنوان پنجره وجود دارد که به مستندهایی می پردازد که فیلم های خاص با نگاه های خارج از معمول در آن پذیرفته می شود که البته زمان آنها نباید کمتر از 45 دقیقه باشد.
او محدودیت زمانی را مختص بخش های دیگر ندانست و گفت: در صورت داشتن کشش موضوعی می توانیم هر مستندی را با هر میزان زمانی بپذیریم و زمان فیلم ها کاملاآزاد و به جذابیت فیلم ها وابسته است.
او ایده ها را مهمتر از فیلم ها و پروژه های تمام شده  برای این شبکه دانست و عنوان کرد:ایده ها  برای ما بسیار مهم هستند  و در حالیکه در سال 5یا 6 فیلم آماده  را قبول می کنیم، بسیار بیشتر از این تعداد ایده های جدید را حمایت می کنیم. او ساده ترین و بهترین راه برای ارتباط با این شبکه را  مراجعه به وبسایت  شبکه آرته اعلام کرد.
 
کد مطلب: 3236
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *