۰
پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۴۰
نماینده شرکت پخش کننده فیلماز فرانسه:

ما واسطه ای میان مستندسازان و فستیوال های بین المللی هستیم

«آنا برتولت» مسئول فروش کمپانی فیلم «تاسکوفسکی» و «هلن کوپل»نماینده شرکت پخش کننده فیلماز فرانسه با حضور در غرفه بازار فیلم مستند به بحث و گفت و گو با مستندسازان ایرانی نشستند.
ما واسطه ای میان مستندسازان و فستیوال های بین المللی هستیم
به گزارش ستاد خبری یازدهمین جشنواره سینما حقیقت، آنا برتولت درباره این کمپانی سوئیسی که در لندن مستقر است گفت:کمپانی ما  غیردولتی است و بیش از 15 سال است تاسیس شده و هدفش اشاعه مستندهای خلاق و مبتکر در سراسر جهان است و در همین راستا این کمپانی دو مرکز اکران فیلم هم در پاریس دارد.
آنا برتولت با اشاره به اینکه تصور فیلمسازان دیگر کشورها از پاریس بهشتی برای تولید و اکران فیلم است، گفت: در حالیکه در این کشور به طور یکسان با فیلم ها برخورد نمی شود و فیلم های کوتاه و بلند وضعیت یکسانی از لحاظ بودجه و نمایش ندارند.
مسئول فروش کمپانی فیلم «تاسکوفسکی»  همچنین از جلسه بازبینی فیلم برای پخش کننده های فیلم خبر داد و گفت: قبل از اینکه ارتباط بین فیلمساز و پخش کننده را برقرار کنیم جلسه بازبینی داریم و به واسطه آن موجب آشنایی بیشتر پخش کننده ها با فیلمساز می شویم.
در ادامه «هلن کوپل» نماینده شرکت پخش کننده فیلماز فرانسه از خریداری حقوق فیلم توسط این شرکت خبر داد و در توضیح فعالیت هایی که می تواند اختصاصا برای مستندسازان ایرانی انجام بگیرد گفت: همان طور که می دانید ایران مورد تحریم است و به راحتی نمی تواند با جامعه بین المللی در ارتباط باشد اما با واسطه گری ما و ارتباط هایی که  با بازارهای بین المللی داریم می توانیم از این لحاظ هم به مستندسازان ایرانی کمک کنیم.
هلن کوپل  با بیان اینکه فیلم سازان می توانند با هر موضوعی که دوست دارند فیلم مستند بسازند و کمپانی ما اعمال نظری بر روی موضوعات آنها ندارد،عنوان کرد: ما تنها فستیوال های مختلفی را که برای شما مناسب هستند بررسی می کنیم و فیلم را به این جشنواره ها می فرستیم.
کوپل با تاکید بر این نکته که کمپانی فیلماز فرانسه به طور تخصصی بر فیلم های نیمه بلند و بلند مستند کار می کنند،نه فیلم های داستانی، به اهمیت تغییرهای جزیی که می تواند باعث موفقیت فیلم ها و پذیرفتن آنها در فستیوال ها شود اشاره کرد و گفت: گاهی پیش می آید که فیلمی را به فستیوال های مختلف می فرستادیم که مورد پذیرش قرار نمی گرفت و بعد از آن با تدوین دوباره همان فیلم و تغییرات جزئی در ساختار آن، تنوانست از چند جشنواره معتبر پذیرش بگیرد.
 
 
 
 
کد مطلب: 3231
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *