۰
چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۳۷

معرفی جشنواره های هات داکس و تورنتو کانادا در بازار فیلم

نماینده جشنواره بین المللی هات داکس و تورنتو کانادا درباره شرایط پذیرش فیلم در این فستیوال ها گفت.
معرفی جشنواره های هات داکس و تورنتو کانادا در بازار فیلم
به گزارش ستاد خبری یازدهمین جشنواره بین المللی سینما حقیقت، دورتا لیچ نماینده جشنواره هات داکس و تیف کانادا اولین مهمان روز سوم بازار یازدهمین جشنواره بین المللی سینما حقیقت بود.
لیچ با اشاره به این که امسال بیست و پنجمین سالگرد جشنواره هات داکس است گفت: این جشنواره دارای بزرگترین بازار فیلم مستند در شمال آمریکاست و در سه بخش فیلم بلند، نیمه بلند و کوتاه برگزار می شود و 225 فیلم را به نمایش می گذارد.
او ادامه داد: مارکت این جشنواره سه قسمت اصلی دارد. در قسمت اول آنها فیلمی را قبول می کنند که به صورت کامل تولید و پذیرفته شده باشد. در این قسمت هیچ هزینه ای از فیلمسازان نمی گیریم. اما مسئولان این بخش از جشنواره حداقل 20 جلسه با تهیه کنندگان و پخش کنندگان می گذارند که شما حداقل با یک نفر از آن ها لینک شوید.
لیچ قسمت دوم را مرحله «جوش دادن معامله» خواند و گفت: در این مرحله باز هم هزینه ای دریافت نمی شود و به فیلم هایی اختصاص دارد که در مرحله تکمیل شدن هستند. شما حق دارید از لیست هایی که در اختیار شما قرار می گیرد تهیه کننده یا پخش کننده انتخاب کنید اما ممکن است آنها هم خودشان به شما پیشنهاداتی بدهند.
او افزود: اتاق گفت و گو سومین بخش در این فستیوال است که طی سه روز برگزار می شود. در این قسمت فیلم هایی که در مرحله شکل گیری و فیلمبرداری هستند هم پذیرش می شوند. 20 داور، تهیه کننده، پخش کننده و... آنجا می نشینند. مردم هم حضور دارند و در نهایت فیلم ها انتخاب می شوند.
لیچ با اشاره به سه جایزه اصلی جشنواره هات داکس گفت: جایزه اول مختص فیلم های آمریکایی است. جایزه دوم از آن کسانی است که دوست ندارند اسمی از آنها برده شود و مبلغ آن 100 هزار دلار است. در این هیات سرمایه گذاران ناشناس تصمیم می گیرند که پولی که در اختیار این فستیوال می گذارند به کدام فیلم برسد.
او جایزه سوم را «کلاه کوبایی» نامید و توضیح داد: این جایزه فقط شامل پول نیست. خدمات را هم شامل می شود. هر کسی که به جشنواره می آید می تواند به طریقی در آن مشارکت کند. برنده را هم خود شرکت کنندگان مشخص می کنند اما جشنواره هم پول جمع شده را معمولا دو برابر می کند.
لیچ در معرفی جشنواره تیف Tiff گفت: این جشنواره در دو بخش داستانی و مستند برگزار می شود. بخش مستند این جشنواره کوچک تر است و فیلم های کمتری در آن به نمایش در می آیند. برای شرکت دراین جشنواره حتما بهترین و آخرین نسخه فیلمتان را بفرستید. چون امکان تغییر وجود ندارد. نصیحت دومم برای شما این است که حتما به دنبال اسامی جشنواره های بزرگ نباشید و تحقیق کاملی انجام دهید. در ضمن اگر فیلم شما پذیرفته نشد. ایمیل ناجور نفرستید.
 
 
کد مطلب: 3187
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *