۰
شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۳۷

رونمایی از فیلم مستند «ملوانان تنها به دریا نمی‌روند» در سینماحقیقت

فیلم مستند «ملوانان تنها به دریا نمی‌روند» به کارگردانی «الله‌کرم رضائی‌زاده» در بخش مسابقه ملی یازدهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت رونمایی می‌شود.
رونمایی از فیلم مستند «ملوانان تنها به دریا نمی‌روند» در سینماحقیقت
الله‌کرم رضائی‌زاده در این خصوص به خبرنگار جشنواره سینماحقیقت گفت: تیم فوتبال ملوان بندرانزلی دارای فرهنگ و پایگاه مردمی ویژه‌ای در بین ساکنان این شهر و استان گیلان است و در واقع این تیم، برآمده از دل مردم انزلی است که باعث شده ملوان به عنوان نماد این شهر بندری مطرح باشد.
وی ادامه داد: این فیلم با اشاره به افتخارات تیم فوتبال ملوان بندرانزلی در طول تاریخ شکل‌گیری، روایتگر دلبستگی و همدلی کم‌نظیر اهالی بندرانزلی از هر قشر و شغلی به این تیم محبوب و ریشه‌دار است. ضمن آنکه به فراز و نشیب‌های این تیم طی سالیان اخیر اشاره شده است. در واقع می‌توان گفت در این مستند به بُعد اجتماعی و جامعه‌شناختی یک تیم فوتبال و هواداران پرداخته شده است.
رضائی‌زاده افزود: ملوان همواره مکتب استعدادیابی و معرفی بزرگانی همچون غفور جهانی، مرحوم سیروس قایقران، محمد احمدزاده و اخیراً سیدجلال حسینی و سعید عزت‌الهی بوده است؛ از این رو بخشی از فیلم به این موضوع اختصاص دارد.
وی خاطرنشان کرد: ساخت این مستند به جهت اهمیت و بیان دقیق موضوع در سه مرحله تحقیق، تصویربرداری و تدوین، مجموعاً 5 سال زمان برد.


گفتنی است که عوامل تولید فیلم مستند «ملوانان تنها به دریا نمی‌روند» عبارتند از: نویسنده، کارگردان و تهیه‌کننده: الله‌کرم رضائی‌زاده، تحقیق و پژوهش: الله‌کرم رضائی‌زاده، همایون رضائی‌زاده، تدوین: حمید نجفی‌راد، مدیر تصویربرداری: صادق سوری، صدابردار: پارسا کریمی، صداگذار: عرفان ابراهیمی، مدیر تولید: همایون رضائی‌زاده، دستیار کارگردان و برنامه‌ریز: شهریار رضائی‌زاده، نویسنده گفتار متن: الهه اذکاری، گفتار متن: محمدرضا فتحی، عکاس: حسام جمشیدی‌فلاح، تصحیح رنگ: حمید فتوره چی، سین دخت رحیمیان، تهیه کننده: الله کرم رضائی زاده. تهیه شده در: مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی.
«الله‌کرم رضایی‌زاده» فارغ‌التحصیل رشته تدوین و کارگردانی سینما از مرکز آموزش فیلمسازی وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی (باغ فردوس) در دهه 60 است. در کارنامه فیلمسازی او ساخت آثاری چون تولدی در آتش، رسم عاشقی همینه، اینجا خورشید می‌درخشد، بر آستان نجابت دریا و... به چشم می‌خورد.
 
کد مطلب: 3044
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *