۰
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۲

میکل‌آنژ افغانستان به سینماحقیقت آمد!

محمد صفا، کارگردان «میکل‌آنژ افغانستان» برای ساخت این مستند زندگی و آثار «علیخان عبدالهی» مجسمه‌ساز افغان را دستمایه قرار داده‌است. میکل‌آنژ افغان اولین نمایش خود را در بخش مسابقه ملی جشنواره سینماحقیقت تجربه خواهد کرد.
میکل‌آنژ افغانستان به سینماحقیقت آمد!
به گزارش روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، محمد صفا پیرامون محتوای تازه‌ترین فیلم خود گفت: این مستند درباره‌ی یک هنرمند مجسمه‌ساز افغان به نام علیخان عبداللهی است که از سال 68 به ایران مهاجرت کرده و در تهران مشغول به‌ کار شده‌ بود.
وی ادامه داد: این هنرمند مثل اغلب هنرمندانِ خودآموخته داستان جالبی دارد. جالب از این جهت که چگونه و چطور به ‌کار هنری پرداخته ‌است و در این مسیر شاید هیچ‌وقت فکرش را نمی‌کرده که روزی آثار او در مراکز معتبر داخلی و خارجی به نمایش گذاشته ‌شود.
صفا درباره اهمیت سوژه این مستند، توضیح داد:‌ این مجسمه‌ساز در دوران طالبان شاهد فروریختن و تخریب مجسمه بودا در بامیان افغانستان بوده‌ است و حالا خود، مجسمه‌سازی موفق محسوب می‌شود.
این مستندساز با اشاره به شیوه ساخت مستند «میکل‌آنژ افغانستان» گفت:‌ صداقت و سادگی شخصیت علیخان لحن صمیمانه‌ای به فیلم داده است و امیدوارم مخاطبان نیز با فیلم ارتباط خوبی برقرار کنند و فیلم را دوست داشته باشند. محور اصلی این مستند زندگی و آثار این مجسمه‌ساز است که سعی کردیم مخاطب را با زندگی  و آثار او همراه کنیم.
صفا درباره‌ی اهمیت برگزاری جشنواره سینماحقیقت هم گفت: سینماحقیقت در این سال‌ها توانسته به یک رویداد مهم و معتبر در سینمای مستند ایران تبدیل شود و شور و هیجانی در بین مستندسازان برای شرکت و نمایش فیلم در جشنواره ایجاد کند. مخاطبان جدی سینمای مستند، سالن‌های نمایش این جشنواره را پُر می‌کنند که این امر نشان از جایگاه مهم سینمای مستند و جشنواره سینماحقیقت دارد.
 
کد مطلب: 2919
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *