۰
پنجشنبه ۹ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۵

خاطرات جنگ جهانی دوم در هر روح بدن من!

فیلم مستند «هر روح بدن من» تولید سال 2017 کشورهای ایتالیا و اسلوونی به کارگردانی اریکا روسی، از جمله آثار منتخب یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت» است که در بخش مسابقه بین‌الملل مستندهای بلند روی پرده می‌رود.
خاطرات جنگ جهانی دوم در هر روح بدن من!
به گزارش روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، در خلاصه موضوع این فیلم مستند 52 دقیقه‌ای آمده است: «لورنا پس از اطلاع از خاطرات مادرش در طول جنگ جهانی دوم متوجه می‌شود که واقعاً چه کسی بوده است! فیلم سفری به تاریخ شخصی یک خانواده است؛ رابطه بین یک مادر و دختر و اسراری که نزد آنها وجود دارد. اریکا روسی (کارگردان) یک پرتره چند لایه در مورد عشق، تعهد و میراث خانواده ساخته است؛ صفحات دفتر خاطراتی که مانند یک کتاب از زمانی دیگر است...»اریکا روسی متولد شهر Trieste ایتالیا است. وی در سال 2014 مستندی با موضوع بسته شدن بیمارستان‌های روانپزشکی ایتالیا ساخت که در چندین جشنواره این کشور به نمایش درآمد و جوایزی کسب کرد. روسی در سال 2014 مستند «سفر مارکو کاوالیو» را کارگردانی کرد که ضمن نمایش در جشنواره «تورین» ایتالیا، برنده جایزه بهترین مستند اجتماعی این رویداد شد.
مستند «هر روح بدن من» Every Soul of My Body این مستندساز ایتالیایی که پیشتر در جشنواره‌ مهمی چون «ویزیون دورئل» سوئیس به نمایش درآمده، یکی از آثار منتخب بخش مسابقه بین الملل مستندهای بلند جشنواره سینماحقیقت است.
اریکا روسی برای نمایش فیلمش در جشنواره سینماحقیقت، به تهران سفر خواهد کرد.
*مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی، یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را طی روزهای 19 تا 26 آذرماه 1396، با شعار «حقیقت بهترین راهنماست» که از فرمایشات حضرت علی(ع) است، در پردیس سینمایی «چارسو» شهر تهران برگزار خواهد کرد.
 
کد مطلب: 2853
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *