۰
پنجشنبه ۹ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۳
نگاهی به مستند «فرزند» ساخته رضا فخاری

زندگی برای او چه معنایی به جز یک راه‌پیمایی ابدی خواهد داشت؟

«فرزند» عنوان فیلمی مستند به کارگردانی «رضا فخاری» و تهیه‌کنندگی «محمد شکیبانیا» است که در بخش مسابقه ملی و جایزه شهید آوینی یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت» روی پرده می‌رود.
زندگی برای او چه معنایی به جز یک راه‌پیمایی ابدی خواهد داشت؟
به گزارش روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، رضا فخاری درخصوص ساخت این فیلم مستند که در جشنواره سینماحقیقت رونمایی می‌شود، می‌نویسد: «اگر این راه‌پیمایی بی‌پایان را با دور تند به عقب برگردانیم، اگر درِ زنگ‌زده‌ی کابین سردخانه‌ای در دزفول را ناگشوده رها کنیم، اگر خمپاره‌ی شصتی را که به نشانه‌ی سربازی ایستاده در آستانه‌ی سنگر شلیک شده میان زمین و هوا معلق نگاه داریم، اگر به یاد آن سرباز بیاوریم که کلاهخود آهنی‌اش را روی سرش بگذارد، زندگی چه معنایی به جز یک راه‌پیمایی ابدی برای او خواهد داشت؟
عوامل تولید فیلم مستند «فرزند» عبارتند از: کارگردان: رضا فخاری؛ پژوهشگر و دستیار کارگردان: مهدی جلیلی؛ فیلمبرداران: تورج هیبتی و امیررضا رشتی؛ صدابردار: مصطفی اکبری‌منجیلی؛ تدوینگران: رضا فخاری و تورج هیبتی؛ مدیر تولید و عکاس: عاطفه مرادی، تهیه‌کننده: محمد شکیبانیا
رضا فخاری متولد سال 1375 (21) ساله و کوچکترین فیلمساز حاضر در بخش مسابقه ملی جشنواره سینماحقیقت است. او در دانشگاه هنر کارشناسی سینما خوانده و سال قبل هم یک فیلم کوتاه داستانی با عنوان «خاک مرده» را کارگردانی کرده است.
*مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی، یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را طی روزهای ۱۹ تا ۲۶ آذرماه ۱۳۹۶، با شعار «حقیقت بهترین راهنماست» که از فرمایشات حضرت علی(ع) است، در پردیس سینمایی چارسو شهر تهران برگزار خواهد کرد.
 
کد مطلب: 2852
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *