۰
پنجشنبه ۹ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۰

نیکو مارزانو مدرس کارگاه «مستند سینمایی» جشنواره سینماحقیقت شد

«نیکو مارزانو» مسئول برنامه‌ریزی فیلم در انستیتو هنرهای معاصر لندن، به عنوان مدرس کارگاه «مستند سینمایی» یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت معرفی شد.
نیکو مارزانو مدرس کارگاه «مستند سینمایی» جشنواره سینماحقیقت شد
به گزارش روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، انستیتو هنرهای معاصر لندن فیلم‌های خاص مستقل و مربوط به مسائل اجتماعی را به مخاطبین انگلیسی عرضه می‌کند.
از اقدامات اخیر نیکو مارزانو می‌توان به برگزاری بزرگداشت فیلمسازانی مشهوری چون لوئیس بونوئل، الیو پتری، کریستف کیشلووسکی و مجموعه فیلم‌های ژاپنی اوگاوا پرو اشاره نمود.
وی در سال 2015 یک کارگاه خلاق مستند و فستیوال فیلمی با هدف اشاعه تولید و پخش فرم‌های جدیدی از سینمای مستند را تاسیس کرد. علاوه بر میزبانی بحث‌های مرتبط به صنعت فیلمسازی، مستر کلاس‌ها و جلسات پرسش و پاسخ با فیلمسازان و هنرمندان معاصر بین‌المللی، نیکو در هیات‌های داوری جشنواره‌های بین‌المللی از جمله ونیز و لندن نیز شرکت داشته است.
مارزانو استاد مهمان دانشگاه بریکبک لندن، دانشگاه فالموت و دانشگاه کینگستون بوده است و مقالات و سخنرانی‌های کلیدی برای موسساتی همچون یوروپا سینما و اتاق گفتگوی متفاوت در بارسلون ارائه کرده است. او علاوه بر همکاری با فیلم ایرلند، با برخی نشریات آکادمیک سینمایی که شامل مقالات نقد و تئوری فیلم است، همکاری کرده است.
*مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی، یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را طی روزهای 19 تا 26 آذرماه 1396، با شعار «حقیقت بهترین راهنماست» که از فرمایشات حضرت علی(ع) است، در پردیس سینمایی چارسو شهر تهران برگزار خواهد کرد.
 
کد مطلب: 2851
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *