۰
چهارشنبه ۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۸

صحنه‌ی آخر سینماحقیقت!

«صحنه آخر» عنوان فیلمی مستند به کارگردانی «محمد قاسم‌پور» است که در بخش مسابقه ملی مستندهای کوتاه یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت به نمایش گذاشته می‌شود.
صحنه‌ی آخر سینماحقیقت!
به گزارش روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، خلاصه موضوع این فیلم مستند 41 دقیقه‌ای که تولید سال 1396 است، آمده: «در آیین تعزیه‌ای در شهر اهواز، سال‌هاست که صحنه آخر تعزیه (بریده شدن سر امام) به دلیل ممانعت مردم انجام نشده است. بخشی از هیات امنا و برگزار‌کنندگان تعزیه علی‌رغم مخالفت بخش دیگر، اصرار بر اجرای این صحنه به هر نحو دارند. یعقوب (بازیگر نقش شمر) در این میان بر سر دو راهی است و از عواقب اجرای آن برای اولین بار می‌ترسد...»
اولین نمایش عمومی «صحنه آخر» در بخش مسابقه ملی یازدهمین دوره جشنواره سینماحقیقت است.
عوامل تولید این فیلم مستند عبارتند از: کارگردان و تهیه‌کننده: محمد قاسم‌پور؛ پژوهشگران: محمد قاسم‌پور و صادق تمیمی؛ فیلمبردار: سروش حضرتی؛ صدابردار و صداگذار: حسین ابراهیمی؛ تدوینگر: بهروز داوری؛ مدیر تولید: کمیل شدیدزاده
محمد قاسم‌پور متولد سال 1365 در بندر ماهشهر است. چند شاخه گل مریم، آسانسور، دعای گوشه‌نشین، آلبوم، از جمله آثاری است که توسط وی کارگردانی شده و جوایزی از جشنواره‌های سلامت، پروین اعتصامی و رشد برای این فیلمساز به ارمغان آورده است.
*مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی، یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را طی روزهای ۱۹ تا ۲۶ آذرماه ۱۳۹۶، با شعار «حقیقت بهترین راهنماست» که از فرمایشات حضرت علی(ع) است، در پردیس سینمایی چارسو شهر تهران برگزار خواهد کرد.
 
کد مطلب: 2850
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *