۰
چهارشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۴

مستند پشت‌صحنه «نفس» نماینده ایرانی اسکار در سینماحقیقت

فیلم مستند «هم‌نفسان» ساخته «الهام حسامی» که پشت‌صحنه فیلم سینمایی «نفس» به کارگردانی «نرگس آبیار» و نماینده سینمای ایران در اسکار 2018 است، برای اولین نمایش عمومی متقاضی شرکت در یازدهمین دوره جشنواره سینماحقیقت شد.
مستند پشت‌صحنه «نفس» نماینده ایرانی اسکار در سینماحقیقت
به گزارش روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، حسامی که سابقه فعالیت رسانه‌ای نیز دارد، با دو فیلم مستند «هم‌نفسان» و «برگ درخت شرقی» به این دوره از جشنواره سینماحقیقت آمده است.
«هم‌نفسان» مستند پشت صحنه فیلم سینمایی «نفس» است که طی یکسال اخیر موفقیت‌های زیادی در محافل سینمایی ایران و جهان داشته و بعنوان نماینده سینمای ایران به آکادمی اسکار معرفی شده است. «برگ درخت شرقی» هم مستندی درباره‌ی «الیزابت» دختر ده ساله آلمانی است که در سفر به شیراز، با شعر «حافظ» و ارادت «گوته» به این شاعر نامدار ایرانی آشنا می‌شود.
الهام حسامی متولد سال 1357 در تهران و دارای مدرک کارشناسی ارشد ادبیات نمایشی است. مستندهای ۶۱/۲/۲۵‌؛ در سایه؛ هور در آتش و نقاشی مذهبی از دیگر اثار این فیلمساز است.
*مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی، یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را طی روزهای 19 تا 26 آذرماه 1396، با شعار «حقیقت بهترین راهنماست» که از فرمایشات حضرت علی(ع) است، در شهر تهران برگزار خواهد کرد.
 
کد مطلب: 2660
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *