۰
دوشنبه ۸ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۵

شصت و نه دقیقه از هشتاد و شش روز سینماحقیقت

فیلم مستند بلند «شصت و نه دقیقه از هشتاد و شش روز» با موضوع مهاجران سوری به کارگردانی «اگیل هاسک‌یولد لارسن»، در بخش «مسابقه بین‌الملل» یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت روی پرده می‌رود.
شصت و نه دقیقه از هشتاد و شش روز سینماحقیقت
به گزارش روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، در خلاصه موضوع این فیلم مستند 69 دقیقه‌ای که تولید سال 2017 کشور نروژ است، آمده: «در میان ازدحام جمعیت مهاجران سوری، یک دختر سه ساله مملو از انرژی و کنجکاوی به آرامی ظاهر می‌شود. او ورای درک شرایط خانواده‌اش، سفرش را پُر از شگفتی کودکانه ادامه می‌دهد. او احساس آرامش و امید می‌کند، چون یک گام به پدربزرگش در سوئد نزدیک‌تر شده است...»
مستند «شصت و نه دقیقه از هشتاد و شش روز» تاکنون لوح تقدیر جشنواره CPH:DOX دانمارک، جایزه فیلمساز جدید بین‌المللی جشنواره «هات‌داکس» کانادا و جایزه هیات داوران جوان جشنواره مستند «شفیلد» انگلستان را بدست آورده است.
اگیل هاسک‌یولد لارسن Egil Haaskjold Larsen پس از اتمام تحصیلاتش در رشته عکاسی در ترکیه، از سال 2008 بعنوان فیلمبردار و کارگردان در نروژ به فعالیت پرداخته است. اولین فیلم کوتاه او AD ASTRA در جشنواره‌های نروژ به نمایش درآمد. «شصت و نه دقیقه از هشتاد و شش روز» اولین فیلم بلند این فیلمساز است که در سال 2017 برنده جوایزی از جشنواره‌های مهم بین‌المللی نظیر کپنهاگ دانمارک، هات‌داکس کانادا و شفیلد انگلستان شده است.
*مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی، یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را طی روزهای 19 تا 26 آذرماه 1396، با شعار «حقیقت بهترین راهنماست» که از فرمایشات حضرت علی(ع) است، در شهر تهران برگزار خواهد کرد.
 
کد مطلب: 2654
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *