۰
يکشنبه ۷ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۲

نمایش مستند آفریقایی «‌MOO YA» در سینماحقیقت

فیلم مستند بلند MOO YA ساخته «فیلیپو تیکوزی» با موضوع آفریقا و سیاه‌پوستان، در بخش «مسابقه بین‌الملل» یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت روی پرده می‌رود.
نمایش مستند آفریقایی «‌MOO YA» در سینماحقیقت
به گزارش روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، در خلاصه موضوع این فیلم مستند 63 دقیقه‌ای آمده است: «اٌپیو Opio یک سیاهپوست نابینا است که در یک روستای دورافتاده‌ی آفریقایی زندگی می‌کند. او بیشتر وقت خود را صرف فکر کردن به سرزمین پُر از رمز و راز و گذشته خونین خود می‌کند؛ اما یک روز بدون هیچ دلیلی تصمیم می‌گیرد آنجا را ترک کند...»
فیلیپو تیکوزی متولد سال 1977 در «پاویا» ایتالیا است. او پس از ساخت چند فیلم کوتاه و گزارشگری برای تلویزیون، در سال 2014 اولین فیلم مستند خود «تعقیب باد» Inseguire il vento را ساخت که در جشنواره معتبر «ویزیون دورئل» سوئیس به نمایش درآمد. تیکوزی در سال 2016 با فیلم MOO YA برنده جایزه ویژه هیات داوران جشنواره فیلم «تورینو» ایتالیا شد.
*مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی، یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را طی روزهای 19 تا 26 آذرماه 1396، با شعار «حقیقت بهترین راهنماست» که از فرمایشات حضرت علی(ع) است، در شهر تهران برگزار خواهد کرد.

 
کد مطلب: 2652
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *