کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

حبیب احمدزاده: مستند می بینم تا حالم بهتر شود

17 آذر 1395 ساعت 13:44

حبیب احمدزاده گفت: تنها می خواهم مستند هایی را ببینم که حال ما را بهتر کنند ،حال ما که گویا باورمان شده به خوبی شخصیت هایی هستیم که روی پرده خلقشان می کنیم.


این نویسنده، مستندساز و پژوهشگر در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی جشنواره سینماحقیقت، مستند را وجهی از سینما دانست که بی واسطه تر از سینماهای دیگر تلخ و شیرین زندگی را به تصویر می کشد و با صداقتی که دارد انسان را به زندگی امیدوار می کند در حالیکه این اتفاق در سینمای داستانی کمتر رخ می دهد و هر روز فاصله آن چه بر پرده نشان داده می شود با زندگی ما بیشتر و بیشتر می شود.
احمد زاده کارگردان مستند های «آخرین تیر آرش»، «موج زنده» و «بهترین مجسمه دنیا» با عنوان اینکه مستندی از نظر او مطلوب است که دریچه ای تازه به زندگی باز کند و او را با نگاهی تازه تر مواجه کند گفت: برای من فرقی نمی کند این مستند ها داخلی باشند یا خارجی بلکه فقط می خواهم مستند هایی را ببینم که حال ما را بهتر کنند ،حال ما که گویا باورمان شده به خوبی شخصیت هایی هستیم که روی پرده خلقشان می کنیم.
وی ادامه داد: متاسفانه فضای سینمای داستانی به سمتی رفته که خوبی ها را بر پرده نمایش می دهیم و خودمان در زندگی واقعی هر روز از آنها فاصله می گیریم،فیلم درباره اعتیاد می سازیم اما خودمان درگیر اعتیاد هستیم اما سینمای مستند به زندگی واقعی نزدیک تر است.


کد مطلب: 2333

آدرس مطلب :
http://www.irandocfest.ir/fa/news/2333/حبیب-احمدزاده-مستند-می-بینم-حالم-بهتر-شود

سینما حقیقت
  http://www.irandocfest.ir