۰
چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۷

«درخت گردو» درباره غم غربت پناهندگان است

کارگردان فیلم «درخت گردو» گفت: این فیلم درباره سختی های زندگی مهاجران است اما نه سختی که آنها می کشند تا به زندگی در سرزمینی بهتر برسند بلکه درباره غم آنها نسبت به دور شدن از محل زندگی و موطنشان است.
«درخت گردو» درباره غم غربت پناهندگان است
به گزارش خبرنگار روابط عمومی جشنواره سینماحقیقت، کارگردان فیلم مستند درخت گردو در نشست نقد و برسی این فیلم درخت گردو را داستان سفر روحانی یک فرد دانست،سفری که خلاف جریان فیلم هایی که امروزه درباره پناهندگان ساخته می شود حرکت می کند.
عمار عزیز درباره این فیلم که به زندگی مرد مهاجری می پردازد که دوست دارد به زادگاهش برگردد توضیح داد: الهام بخش اصلی این فیلم  پدر بزرگ و مادربزرگ من بودند که  در زمان دو پاره بودن هند به دنیا آمده بودند و همیشه با غم غربت از خانه  و زندگی که داشتند صحبت می کردند.
این مستند ساز که برای اولین بار در جشنواره سینما حقیقت حاضر شده بود درباره فضای این جشنواره گفت: بعد از اکران فیلم با سوال های منتقدانه ای  از طرف  همکاران سینما گر ،فیلمساز ان،دانشجویان  و مخاطبان ایرانی که فیلم را دیده بودند روبرو شدم و متوجه شدم تا چه حد آنها باهوش و ذکاوت هستند.
او با بیان اینکه از شرکت داشتن در این جشنواره برای او افتخار بزرگی است عنوان کرد: دوست دارم خیلی زود  دوباره به ایران بازمی گردم.
 
 
کد مطلب: 2332
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *