۰
چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۹

متهمان دایره بیستم فیلمی هیجان زده نیست

حسام اسلامی گفت: تا پیش از فیلمبرداری هیجان دنبال کردن بچه ها و وارد شدن به فضای خصوصی آن ها را داشتم اما با شروع کار و وارد شدن به ماجرا این هیجان ها را کنار می گذاشتم.
متهمان دایره بیستم فیلمی هیجان زده نیست
به گزارش خبرنگار روابط عمومی سینماحقیقت، جلسه نقد و بررسی فیلم مستند« متهمین دایره بیستم » با حضور کارگردان فیلم حسام اسلامی و امیر پوریا به عنوان منتقد برگزار شد.
در این نشست اسلامی درباره روند ساخت این مستند که شش سال به طول انجامیده گفت:من به عنوان معلم در انجمن کودکان کار و خیابان فعالیت می کردم وهمیشه دوست داشتم با زندگی این بچه ها از نزدیک آشنا شوم،بچه هایی که وقتی نوجوان و جوان می شدند هنوز به محیط انجمن که پاتوقشان شده بود رفت و آمد می کردند.
اسلامی که با دزدیده شدن ماشینش توسط همین بچه ها موقعیتی را برای نزدیک شدن به آنها پیدا می کند تا جایی که وارد زندگی خانوادگی شان می شود و حتی در دزدیهایی که انجام می دهند آن ها را با دوربین همراهی می کند هدف از ساخت این مستند را نشان دادن رویه ای از زندگی و شخصیت این افراد عنوان کرد که بیشتر ما آنها را از دور می شناسیم ،کسانی که به گفته کارگردان «متهمین دایره بیستم» به علت سرعت رخ دادن حوادث، زندگی پر فرازو نشیبی دارند.
او که پیش از این مستندهای «رشید»، «درخت سفید»،«همسایه ها» و «غرامت» را هم در کارنامه کاری خود داشته است درباره طولانی شدن ساخت این مستند گفت: زمانی که ساخت این مستند را شروع کردم می دانستم پروژه طولانی است اما فکر نمی کردم ساخت آن شش سال طول بکشد.در طی این سال ها ما راش های زیادی گرفته بودیم و حدود 7 ماه به طور مرتب روی مونتاژ آن کار می کردیم تا به شکل نهایی که می خواستیم رسیدیم.
این کارگردان شکل گیری این فیلم  را نتیجه یک کار گروهی دانست که  نسیم مرعشی و احسان لطفی که هر دو در حوزه داستان فعال هستند نوشتن گفتار متن آن را بر عهده داشتند .
این مستند ساز رعایت فرم داستان گویی را در ساخت مستند مهم دانست و گفت: تا پیش از فیلمبرداری هیجان دنبال کردن بچه ها و وارد شدن به فضای خصوصی آن ها را داشتم اما با شروع کار و وارد شدن به ماجرا این هیجان ها را کنار می گذاشتم و کاملا وارد فضایی می شدم که می دانستم از آن چه می خواهم.
اسلامی  با بیان اینکه سعی کردم تمام نکات اخلاقی را رعایت کنم و با تمام اعتمادی که به من داشتند پایم را از مرزهای اخلاق آن طرف تر نگذارم عنوان کرد:در ساخت فیلم مستند تنها چیزی که برای من ارزش مهمتری از ساخت یک فیلم دارد رعایت حقوق و شخصیت افرادی است که به آنها می پردازم و امیدوارم این موضوع نه فقط در ذهنم که در کار هم اتفاق افتاده باشد.
امیر پوریا منتقد هم درباره این فیلم که در شب اول نمایشش مورد توجه مخاطبان قرار گرفته بود گفت:این مستند بر خلاف بسیاری از مستندها و آثار داستانی که با هیجان زدگی درمورد موضوع شروع می شود و با گذشت زمان کوتاهی همه حرف خود را می زنند  با زمان بندی درست جذابیتش را برای مخاطب حفظ می کند.
 
کد مطلب: 2328
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *