کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

جشنواره حقیقت فرصتی برای دیدن مستندهای ندیدنی است

15 آذر 1395 ساعت 15:39

منوچهرطیاب فضای ارتباطی که در جشنواره سینماحقیقت وجود دارد را بهترین موقعیت برای مستند سازان جوان دانست که می توانند علاوه بر دیدن فیلم ها به تجزیه و تحلیل فیلم هایی بپردازند که شاید خارج از جشنواره امکان دیدن آنها برایشان فراهم نمی شود.


منوچهر طیاب مستند ساز ،نویسنده و منتقد که از اولین ساعت های  شروع جشنواره بین المللی سینما حقیقت در پردیس چارسو حاضر شده بود به روابط عمومی جشنواره سینمای حقیقت گفت:  این جشنواره  در طی این ده سال راه خودش را پیدا کرده اما یقینا باگذشت سال ها بهتر خواهد شد.
او  بابیان اینکه ساخت مستند می تواند برای بالا بردن آگاهی و فرهنگ قشر گسترده ای از جامعه کاربرد داشته باشد گفت: حتی فیلم های مستندی که زبانشان فهمیده نمی شوند اگر درست ساخته شده باشند می توانند ضمن داشتن همین کارایی به هر شخص در برداشت شخصی خودش کمک کنند.
طیاب که در دهمین جشنواره فیلم سینما حقیقت  مستند تازه اش «از مغرب به مشرق» در بخش خارج از مسابقه به نمایش در می آید  سینمای مستند را کارت شناسایی هر ملتی دانست که با آن می توان دردها و رنج ها و آمال و فرهنگ مربوط به آن کشور را به دیگران انتقال داد.
این مستند ساز پیشکسوت دوربین به دست گرفتن و ضبط صحنه هایی از زندگی را بدون تحقیق و مشاهده های قبلی فاقد ارزش  دانست و گفت: ما استعدادهای خیلی خوبی داریم اما برخی به بهانه دیجیتالی شدن سیستم ها بدون تحقیق و با عجله بسیار روی موضوعات کار می کنند.


کد مطلب: 2267

آدرس مطلب :
http://www.irandocfest.ir/fa/news/2267/جشنواره-حقیقت-فرصتی-دیدن-مستندهای-ندیدنی

سینما حقیقت
  http://www.irandocfest.ir